Podnikateľ Výboh je na úteku

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v utorok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na podnikateľa Miroslava Výboha obvineného v rámci kauzy Mýtnik III.

Miroslav Výboh je aktuálne v zahraničí. Bol na neho v prvej polovici augusta vydaný medzinárodný a európsky zatykač, obvinený je v kauze z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

M. Výboha všeobecne považujú za človeka veľmi blízkeho predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi, ktorý to nepopiera a označil ho za svojho priateľa. Médiá označujú Výboha aj za oligarchu prepojeného so Smerom, počas vlády ktorého sa jeho biznisu mimoriadne darilo.

Miroslav Výboh
Neprehliadnite

Podnikateľ Výboh bude čeliť obžalobe pre korupciu vo veľkom rozsahu

Poslanci ne/reagujú na Matovičovu reformu

Daňovo-odvodová telenovela z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) skončí zle, ba až likvidačne pre mnohé poctivé samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) na Slovensku. Exminister financií za Smer-SD Ladislav Kamenický tak na sociálnej sieti reagoval na predstavenú ďalšiu časť daňovo-odvodovej „revolúcie“.

„I. Matovič v podstate nazval veľkú časť živnostníkov podvodníkmi, za čo budú musieť teraz trpieť tí poctiví živnostníci,“ skonštatoval Kamenický.

Koaličná SaS sa naďalej ešte nechce vyjadrovať k predstavenej daňovo-odvodovej „revolúcii“ z dielne vicepremiéra a ministra financií Igora Matoviča. S ministrom už mali jedno stretnutie minulý piatok, ďalšie rokovanie si dohodli na tento piatok.

Viacerí predstavitelia SaS po stretnutí potvrdili, že sa zatiaľ zásadne nestavajú proti žiadnej z častí reformy.

Na snímke poslanec Národnej rady SR (NRSR) Ladislav Kamenický (SMER-SD) pred mimoriadnou schôdzou parlamentu k poľnohospodárskemu a lesnému pôdnemu fondu na Slovensku v Bratislave 14. októbra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ladislav Kamenický: Matovičova telenovela končí zle pre SZČO

Slovákov čaká lockdown

Dvojtýždňový lockdown, žiadne plošné zatváranie škôl a čiastočné odškodnenie podnikateľov. Na týchto základných myšlienkach sa údajne dohodli koaliční lídri v pondelok. Opatrenia by mala v stredu schváliť vláda.

Medzi opatreniami by mal byť aj zákaz nočného vychádzania a zatvorenie hotelov, reštaurácií, kaviarní, kaderníctiev aj fitnescentier. Okienkový predaj zostáva otázny.

Za lockdown je aj prezidentka Zuzana Čaputová. Prehrávame boj s pandémiou, potrebujeme lockdown, vyhlásila v utorok po návšteve nemocnice v bratislavskom Ružinove.

Mal by sa podľa nej dotknúť všetkých. Hovorí o potrebe zmeny prístupu. Poukázala na množstvo hospitalizovaných, obetí, ale aj vyčerpaných zdravotníkov.

Na snímke druhá v popredí prezidentka SR Zuzana Čaputová a tretí v pozadí minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas návštevy Nemocnice Ružinov, kde sa boli pozrieť na Oddelenie intenzívnej medicíny, 23. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Čaputová: Prestaňte šíriť bludy, potrebujeme lockdown, boj s pandémiou prehrávame

Arriva posilnila spoje

Nový regionálny autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva vypravil v utorok o 40 spojov viac, ako pôvodne plánoval. Podarilo sa jej to vďaka prijatiu nových vodičov do zamestnania. Išlo najmä o linky do obcí v okolí Bratislavy, Pezinka a Modry.

Úrad pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák odmieta útoky, ktoré sa podľa neho šíria v snahe ospravedlniť nezvládnutie služby pri zabezpečení prímestskej dopravy v Bratislavskom kraji.

Považuje za zbabelé a nefér voči občanom, keď sa kompetentní zbavujú zodpovednosti za spôsobenú situáciu a z obyvateľa robia rukojemníka politického boja a konkurenčného boja firiem.

Na snímke autobusy spoločnosti Arriva odstavené na parkovisku, ktoré od 15. novembra nahradia autobusového dopravcu Slovak Lines v Bratislavskom samosprávnom kraji v Bratislave 9. novembra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Arriva vypraví o 40 spojov viac ako plánovala, výpadky ale pretrvávajú

Na Slovensku vzniklo takmer 15-tisíc firiem

Za prvých deväť mesiacov tohto roka bolo na Slovensku založených 14 705 nových kapitálových spoločností, čo je v porovnaní s rokom 2020 nárast o 29 firiem. Informáciu o tom zverejnili v utorok.

Biznis na Slovensku aj napriek pretrvávajúcej pandémii neutícha. Za prvé tri štvrťroky bolo u nás založených 14 548 spoločností s ručením obmedzeným a 157 akciových spoločností.

Peikko - fínska spoločnosť so zameraním na technológie spájania a vystužovania betónových konštrukcií a na spriahnuté nosníky pre tenké stropy.
Neprehliadnite

Na Slovensku vzniklo za prvých deväť mesiacov takmer 15 000 firiem