Napísal to slovenský denník Sme, podľa ktorého slovenský najvyšší súd zrušil skorší verdikt, na základe ktorého mal Tipos spomínanú sumu vyplatiť.

Najvyšší súd vrátil spor bratislavskému krajskému súdu na nové prejednanie s odôvodnením, že nie je isté, že Tipos používal know-how Športky neoprávnene. Právo Lemikonu na odškodné najvyšší súd v roku 2010 pritom potvrdil; toto rozhodnutie ale ústavný súd zrušil. Lemikon pôvodne požadoval od Tiposu kompenzáciu 66 miliónov eur.

Tipos za prvej vlády terajšieho premiéra Roberta Fica uzavrel s Lemikonom dohodu o urovnaní a na účet cyperskej firmy poslal v roku 2008 prvú splátku vyše 13 miliónov eur.

Po medializácii aféry štát narýchlo menil zákony, aby Lemikonu ďalšie peniaze až do právoplatného ukončenia sporu platiť nemusel.

Majitelia cyperskej spoločnosti Lemikon nie sú známi. Médiá v minulosti spájali firmu s českým podnikateľom Radovanom Vítkom, čo jeho právny zástupca Tomáš Rybář poprel. Spojenie s Lemikonom odmietla aj finančná skupina J&T.

Spory o značku a know-how lotériových hier začali po rozdelení československej federácie. Slovenskou nástupkyňou Sazky sa stala spoločnosť Športka, ktorá získala práva k ochranným známkam hier Športka, Mates a Šanca. Licenciu na hry však dostal štátom kontrolovaný Tipos, ktorému mala Športka poskytovať služby. Tá ale neskôr o túto zákazku prišla a zažalovala Tipos, že ju vytlačil z trhu a ukradol jej know-how. Údajnú pohľadávku Športy voči Tiposu odkúpil Lemikon.