Najvyšší súd Spojených štátov nezablokoval zákon, ktorý v krajine zakazuje TikTok, ak ho jeho čínsky vlastník ByteDance nepredá. Aplikácia na zdieľanie krátkych videí by tak v USA mohla skončiť už 19. januára.

Súd sa postavil na stranu administratívy Joea Bidena a potvrdil zákon o ochrane Američanov pred aplikáciami kontrolovanými zahraničnými nepriateľmi.

Poskytovatelia internetových služieb a majitelia obchodov s aplikáciami musia odstrániť TikTok zo svojich obchodov, čím zabránia používateľom stiahnuť si aplikáciu alebo nainštalovať potrebné aktualizácie, ktoré zabezpečia jej funkčnosť.

Osud TikToku v USA je teraz v rukách novozvoleného prezidenta Donalda Trumpa, ktorý v decembri požiadal najvyšší súd o pozastavenie implementácie zákona a to, aby umožnil jeho administratíve nájsť politické riešenie.

Čínska vláda uvažovala aj o núdzových plánoch. Jednou z možností, ako zabrániť zákazu, je potenciálne prevzatie aplikácie Elonom Muskom.

Ďalšie dôležité správy

WA 14 archív Tokio - Na archívnej snímke z 28. septembra 2020 logo sociálnej siete TikToku na displeji mobilného telefónu v Tokiu. Počet mesačných používateľov TikToku po celom svete prekonal 1 miliardu počas leta, uviedla spoločnosť patriaca čínskemu koncernu Bytedance agentúre Reuters. To znamená, že počet používateľov sociálnej siete v porovnaní s júlom 2020 stúpol o 45 %. Najväčšími trhmi pre populárnu aplikáciu na zdieľanie krátkych videí sú USA, Európa, Brazília a juhovýchodná Ázia. TikTok
Neprehliadnite

TikTok sa pripravuje na možné ukončenie prevádzky v USA