Špecializovaný trestný súd zamietol žiadosť nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra o prepustenie z väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné, o sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Vyplýva to z vyjadrenia obhajcu Norberta Bödöra Mareka Paru.

„Dôvody väzby po tak dlhom čase, predstavujúcom celkovo rozsah 18 mesiacov, dávno pominuli," vyhlásil Para. Tvrdí, že ŠTS úmyselne zadržiava spis, aby o sťažnosti rozhodoval v novom roku senát 5T Najvyššieho súdu, ktorému predsedá sudca Juraj Kliment.

Paragraf 363 

Obhajca ďalej kritizuje, že približne štyri mesiace po podaní obžaloby na Norberta Bödöra a ďalších z kauzy Dobytkár, ešte nebol nariadený termín pojednávania. Podanie obžaloby Para spája so snahou Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) znemožniť generálnemu prokurátorovi posúdiť opodstatnenosť vznesenia obvinenia podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Na snímke generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas rokovania 40. schôdze Národnej rady SR (NR SR) v stredu 29. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Špekulácie, mýty a fakty o ustanovení 363 Trestného poriadku

Kauza Dobytkár

Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú korupčnej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). V skupine osôb stíhaných z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú okrem Norberta Bödöra aj bývalý šéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ agentúry Ľubomír Partika, finančník Martin Kvietik, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada a podnikateľ Peter Kuba.

Robert Fico na policajných záberoch v priestoroch poľovníckej chaty.
Neprehliadnite

Odposluchy a videá z poľovníckej chaty, kde bol aj Fico, umožnila zlá právna kvalifikácia