G. Soros stavil 764 miliónov dolárov, že najdôležitejší index S&P 500, ktorý zahŕňa 500 najdôležitejších amerických akciových spoločností, a index Russell 2000, v ktorom sú zastúpené hlavne malé a stredné firmy, budú strácať. Stávku na pád S&P 500 strojnásobil na 305 miliónov dolárov, na pokles indexu Russell 2000 460 miliónov dolárov.

Po zvolení D. Trumpa do úradu ceny akcií spomínaných firiem významne vzrástli. Očakávalo sa totiž, že nový prezident zníži podnikom dane. G. Soros však očividne Trumpovej akcieschopnosti neverí. A ak by sa zhoršila samotná Trumpova pozícia ako prezidenta, pocítia to aj akcie.

G. Soros však nepočíta len s pádom búrz. Okrem takzvaných krátkych stavil aj na dlhé pozície, investoval teda do podnikov, o ktorých sa domnieva, že ich akcie porastú. Ide predovšetkým o technologické firmy.

Finančník kalkuluje, že ich akcie sú nízke, pretože D. Trumpa viac než Sillicon Valley zaujíma takzvaná stará ekonomika, napríklad stavebné a priemyselné podniky a banky. Ak Trumpova politika stroskotá, mohlo by sa to pozitívne odraziť práve na akciách Facebooku a Twitteru.

G. Soros sa preslávil, keď v 90. rokoch stavil na pád britskej libry a cez noc na tom zarobil viac ako miliardu dolárov. So svojím majetkom vo výške 24 miliárd dolárov patrí k najbohatším ľuďom na svete.

So svojou stávkou na pád D. Trumpa nie je G. Soros sám. Po afére s odvolaním šéfa FBI Jamesa Comeyho sa začali stávky množiť. Ak by sa začalo konanie o odvolaní prezidenta z úradu, znamenalo by to pre trhy veľký šok.