Prvé reakcie na snímku, ktorej sa vďaka hackerským útokom na štúdio Sony Pictures dostalo nechcenej bombastickej reklamy, sú zmiešané. Vyplýva to z názorov citovaných denníkom The Daily Telegraph a agentúrou Reuters.

Sony Pictures, ktoré film za 44 miliónov dolárov vyrobilo, sa stal terčom rozsiahleho počítačového útoku. Hackeri, za ktorými bol podľa amerických vyšetrovateľov Pchjongjang, sprístupnili verejnosti tajné materiály firmy a pohrozili teroristickými útokmi na kiná, ktoré snímku o Kim Čong-unovi premietnu.

Veľké reťazce kín sa preto rozhodli, že film neuvedú, a Sony následne od premietania ustúpilo. Po negatívnej reakcii prezidenta Baracka Obamu na toto rozhodnutie hollywoodske štúdio od stredajšieho večera umožnilo záujemcom, aby si za poplatok 6 až 15 dolárov film na webe buď pozreli, alebo si ho stiahli. Od polnoci zo stredy na štvrtok miestneho času sa film začal premietať vo vyše 300 kinách vo viacerých mestách, vrátane Los Angeles a New Yorku. Pôvodne chcelo film uviesť okolo 2 500 kinosál.

V Los Angeles prišli medzi divákmi aj herec Seth Rogen a Evan Goldberg, ktorý so S. Rogenom film režíroval. Podľa niektorých médií bola kvôli bezpečnostným obavám viditeľná prítomnosť strážcov poriadku.

Riaditeľ Cinema Village Lee Peterson podľa agentúry Reuters povedal, že newyorská polícia sľúbila rozmiestniť policajtov pred kinom. Niečo podobné údajne počul aj od Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI). Pri prvom premietaní však vraj žiadneho uniformovaného strážcu poriadku nevideli vonku ani vo vnútri kina.

Reakcie na paródiu o atentáte na Kima sú rozporuplné. Kým oslovení losangeleskí diváci podľa Reuters majú na dielo len slová chvály, The Daily Telegraph cituje aj opačné názory. „Je to paródia najvyššej úrovne. Myslím, že je to zábavné, ale rozhodne to nie je nič, čo by mohlo zvrhnúť monarchiu,“ povedal podľa Reuters pri odchode z kina divák Matt Orstein.

Spokojný bol aj jedenásťročný Marco Squitieri z Washingtonu, ktorý film videl na internete. „Je to celkom zábavné,“ povedal. Tiež vraj chápe, prečo sa snímka severokórejskej vláde nepáči. „Robia si zo Severnej Kórey dosť srandu.“

Naopak Mark Rosen, ktorý považoval zhliadnutie filmu na webe za „svoju vlasteneckú povinnosť“, príliš spokojný nebol. „Je to mrhanie slobodou prejavu. Bola to príležitosť povedať niečo zasvätené o Severnej Kórei, ale to sa nepodarilo,“ povedal.

Amy Hurleyová z Detroitu, ktorá zaplatila šesť dolárov za streaming zo servera YouTube Movies (pozn. red.: zo Slovenska stream zatiaľ nie je prístupný), bola vyložene sklamaná. Nepáčili sa jej niektoré postavy a srandičky podľa nej boli „staré a obohrané“. „Bolo to celé také chaotické. Som z toho trochu skľúčená, lebo som sa tešila, že to uvidím,“ dodala.