Podľa serveru Lidovky.cz má slovenská firma záujem o nádrže v Chlumci nad Cidlinou aj v bavorskom Kraillingu, kde má česká Štátna správa hmotných rezerv uloženú naftu za 1,2 miliardy korún (44,4 milióna eur).

O kúpu majetku po zadlženej Viktoriagruppe má podľa Lidových novín záujem tiež přerovská spoločnosť Fau a v hre je zrejme aj bavorské mestečko Krailling. Konkurzný správca Viktoriagruppe Mirko Mollen teraz predložené ponuky vyhodnocuje.

S konkurzným správcom sa Česko sporí o vlastníctvo približne 80 miliónov litrov nafty, ktoré si do skladu firmy Viktoriagruppe v Kraillingu v minulosti uložila Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR). M. Mollen v polovici tohtoročného februára umožnil Česku naftu zo skladu odviezť. Konkurzný správca ale SŠHR nepotvrdil vlastnícke právo k nafte, a odvoz paliva komplikuje pokazená železničná vlečka v kraillingskom areáli.

Slovenská investičná skupina Slavia Capital vznikla v roku 1995 a zameriava sa okrem iného na investície v energetike. Podľa informácií na svojich internetových stránkach je Slavia Capital najväčším súkromným skladovateľom ropných produktov na Slovensku. Firma vlastní skladovací a distribučný terminál v Trebišove s kapacitou 14 500 metrov kubických.

V Česku pôsobila Slavia Capital v minulosti okrem iného ako poradca štátu pri predaji spoločnosti Škoda Plzeň skupine Appiano. Na jeseň 2011 uviedla Mladá fronta Dnes, že švajčiarska prokuratúra kontaktovala české úrady s podozrením, že manažéri skupiny Slavia Capital dostali od nového majiteľa škodovky desiatky miliónov korún, hoci Slavia pôsobila pri privatizácii ako poradca štátu. Slavia Capital ale možnú korupciu odmietla a polícia prípad kvôli premlčaniu odložila, uviedla v nedeľu Česká televízia (ČT).

V médiách býva Slavia Capital spájaná s podnikateľom Tomášom Pitrom, ktorý bol odsúdený za daňové úniky. „Myslím si, že som s nimi v minulosti niečo robil. Bolo to na báze sprostredkovania, niečo ohľadom Škody Plzeň. Alebo možno pre mňa kupovali nejakú elektráreň," citovala T. Pitra ČT.