Premiér Eduard Heger inicioval stretnutie pre podozrenia z ovplyvňovania súčasných policajných vyšetrovaní. S informáciou prišiel Denník N. Podľa ich zistení podozrenia prichádzajú predovšetkým zo strany Sme rodina. Na schôdzke boli prítomní aj prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda parlamentu SR Boris Kollár. Prezidentka Zuzana Čaputová sa však dištancuje od medializovaných tvrdení o obsahu stretnutia ústavných činiteľov v sídle SIS. TASR informoval riaditeľ komunikačného odboru Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej. ,,Predmetom stretnutia nebol prípad bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a ani žiadne iné 'živé' prípady, ktoré dnes riešia orgány činné v trestnom konaní," dodal.

Schôdzku malo absolvovať spolu desať ľudí - medzi nimi riaditeľ SIS Michal Aláč, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, minister vnútra Roman Mikulec, generálny prokurátor Maroš Žilinka, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, policajný prezident Peter Kovařík a aj šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adrián Szabó.

Vladimír P. prichádza na ŠTS v Pezinku
Neprehliadnite

Pčolinský je problém pre bezpečnostné renomé Slovenska

Na stretnutí sa podľa Denníka N diskutovalo o tom, že vyšetrovanie niektorých veľkých korupčných káuz je zrejme zmanipulované. Zadržanie a obvinenie exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského (nominant Sme rodina) naštrbilo krehké vzťahy v koalícii. Bol to on, kto podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie, v ktorom hovorí o manipulovaní vyšetrovania. Predstavitelia Sme rodina hovoria, že ide o akúsi „mocensko-spravodajskú hru“. „Tvrdia, že bývalý riaditeľ SIS V. Pčolinský odhalil komplot v polícii, a preto sa mu NAKA pomstila zatknutím," uviedol Denník N.

Boris Kollár, Mária Kolíková
Neprehliadnite

Fungovanie koalície je opäť ochromené. Či sa nájde pri kolúznej väzbe kompromis, zostáva otázne

Práve prípad Pčolinského viedol aj k ďalšej koaličnej kríze, kedy Sme rodina tlačí na skrátenie maximálnej dĺžky vyšetrovacej väzby vrátane kolúznej, v ktorej je práve V. Pčolinský. Okrem toho sa v uplynulých dňoch uskutočnilo aj niekoľko odchodov v rámci NAKA, vrátane jej šéfa Branislava Zuriana.

Schôdzka sa mala odohrať v špeciálnej miestnosti, ktorú nie je možné odpočúvať.