V snahe ušetriť v čase krízy obraciame každé euro. Hľadáme spôsoby, kde peniaze usporiť a aké výdavky možno škrtnúť. Mnohí sa rozhodnú zrušiť životné poistenie a ušetriť tak niekoľko desiatok eur. Odborníci však pred spomínaným krokom varujú.

Poistenie drobných úrazov je drahé

Téme sa venoval magazín Forbes, ktorý upozornil na to, že zrušenie poistky znamená stratu ochrany pred vážnymi rizikami.

Odborníci preto namiesto unáhleného rušenia poistiek odporúčajú ich rozumnejšie nastavenie.

Dôležité je nastaviť si zmluvu tak, aby si klient ponechal krytie najdôležitejších rizík, a zároveň sa zbavil častí, ktoré stratili význam.

Forbes oslovil  finančného analytika spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko Mariána Búlika, ktorý priznal, že napríklad denné odškodnenie pri pobyte v nemocnici či počas práceneschopnosti, je pre ľudí s finančnou rezervou zbytočné.

Rovnako upozornil aj na poistenie drobných úrazov, ktoré je pomerne drahé a na finančnú situáciu poškodeného nemajú výrazný dopad.

Pozor na fyzicky alebo psychicky náročné zamestnanie

Ak sa človek rozhodne poistenie zrušiť s tým, že k nemu v budúcnosti opätovne pristúpi, musí mať na pamäti, že môže stratiť pôvodné podmienky.

S pribúdajúcim vekom totiž cena novej poistky rastie, nakoľko poisťovne klienta vnímajú ako rizikovejšieho.

„Ak sa klient rozhodne zrušiť životné poistenie s tým, že si ho neskôr opäť uzavrie, môže prísť o výhodné podmienky,“ hovorí Katarína Ondra, špecialistka externej a internej komunikácie poisťovne Generali. 

Podľa oslovených odborníkov je životné poistenie dôležité najmä pre tých ľudí, od ktorých príjmov sú závislí aj iní členovia domácnosti. Ignorovať by ju však nemali ani osoby, ktoré majú fyzicky alebo psychicky náročné zamestnanie.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke budova sociálnej poisťovne, Záhradnícka 31.
Neprehliadnite

Sociálna poisťovňa uskutočnila vyše 64-tisíc kontrol dodržiavania liečebného režimu