Podpredseda Národnej rady (NR) SR a strany Za ľudí Juraj Šeliga vyzval predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aby stiahol svoj návrh na vlastné odvolanie. Žiada ho, aby nestaval koaličných poslancov pred dilemu medzi kauzou jeho diplomovej práce a rozpadom vládnej koalície. Uviedol to v pléne počas diskusie k návrhu Kollára.
J. Šeliga podľa vlastných slov nerozumie, prečo sa dostali do situácie, keď argument stojí na dileme medzi diplomovou prácou a zotrvaním hnutia v koalícii, bojom za slušné Slovensko, jeho očistu a reformy. „Nerozumiem, prečo vy sám podávate návrh na odvolanie z funkcie predsedu parlamentu. Tým pádom vy sám hovoríte, že s tou prácou je problém. Netvárme sa, že s tou prácou problém nie je," skonštatoval J. Šeliga. Boris Kollár mal podľa neho na rovinu povedať, že nechce odstupovať z funkcie. Deklaroval, že strana Za ľudí nechce pád vlády.
Ako Boris Kollár podniká so schránkou a nedoručuje účtovné doklady. Zákony sú naňho krátke
Šeligov koaličný kolega, poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina) mu povedal, že hnutie nikoho nevydiera a koalícia môže vládnuť aj bez Sme rodina. Nehrozí podľa neho pád vlády ani rozpad koalície. „Hovoríme, že nie sme prilepení na stoličkách. Na klube sme sa dohodli, že je to de facto vyslovenie dôvery či nedôvery hnutiu Sme rodina, stojíme si za tým," reagoval P. Pčolinský na J. Šeligu.
Poslankyňa Monika Kozelová (OĽaNO) Jurajovi Šeligovi povedala, že ona sa vydieraná necíti. Odkázala mu, nech nehovorí za poslancov OĽaNO. Tí sa podľa nej dohodli, že budú voliť podľa vlastného svedomia a vedomia. Opozičný poslanec Erik Tomáš tiež povedal, že odchod Sme rodina neznamená pád vládnej koalície, pretože počty koaličných poslancov nepustia.Vládna koalícia má v parlamente 95 poslancov. V prípade odchodu hnutia Sme rodina by jej ostalo 78 poslancov a vláda by stratila ústavnú väčšinu, ale nepadla by, mohla by fungovať ďalej.