Brennan obhajoval rozhodnutie šéfov hlavných amerických tajných služieb informovať Trumpa o existencii kompromitujúcich dokumentov, ktoré na budúcu hlavu štátu údajne zhromaždila Moskva. Nepreverené kompromitujúce informácie, ktorých obsah sa dostal na verejnosť, Trump označil za úplný výmysel, dištancovalo sa od nich aj Rusko.
Trump v jednom zo svojich nedávnych tweetov naznačil, že za únikom informácií o kompromitujúcich zložkách môžu stať americkej tajnej služby. Budúci prezident ich činnosť v tejto súvislosti prirovnal k pomerom v nacistickom Nemecku, čo dnes Brennan označil za poburujúce.
Šesťdesiatjedenročný Brennan v hlavnej americkej rozviedke pracuje štvrť storočia a v jej čele stojí od marca 2013. Trump ako nástupca Baracka Obamu si za riaditeľa CIA vybral konzervatívneho republikána Mikea Pompea, podľa zhodného názoru amerických komentátorov Senát jeho kandidatúru bez väčších problémov potvrdí.
V televízii Fox News dnes Brennan konštatoval, že Trump americkej spravodajskej komunite neverí. „Aký signál to môže vyslať?“ položil si otázku. Poznamenal, že zvolený prezident, ktorý sa ujme úradu budúci piatok, by mal byť vo svojich verejných prejavoch „veľmi disciplinovaný“. Aby mohol urobiť kompetentné rozhodnutie, musí presne poznať aké poznatky majú USA k dispozícii. „Živelnosti nie je nič, čo by ochránilo záujmy národnej bezpečnosti, takže ak hovorí alebo na niečo reaguje, mal by si uvedomiť, že následky a dopady na USA môžu byť ďalekosiahle,“ povedal Brennan. „Nejde len o Trumpa, ide o Spojené štáty,“ dodal.