LSE oznámila, že plán na zlúčenie získal na mimoriadnom valnom zhromaždení viac ako 99,89 percenta hlasov. Fúziou má vzniknúť najväčší prevádzkovateľ trhov s cennými papiermi na svete podľa objemu tržieb.
Víťazstvo takzvaného brexitu v britskom referende vyvolalo otázky, ako sa prípadné spojenie oboch burzových skupín uskutoční. Podniky ale tvrdia, že brexit ich plány nijako zásadne neovplyvní. Nemecký úrad pre reguláciu finančného sektora BaFin sa kvôli odchodu Británie z EÚ vyslovil proti tomu, aby spojená burzové skupina mala ústredie v Londýne.
Predseda správnej rady skupiny LSE Donald Brydon na pondelkovom krátkom valnom zhromaždení povedal, že verí v „uspokojivý" súhlas s transakciou od regulátorov v Bruseli. Británia zostane v EÚ minimálne ďalšie dva roky, počas ktorých bude dostatok času nájsť optimálnu podobu celého obchodu, poznamenal tiež D. Brydon.
„Nech je Británia obyčajnou európskou (krajinou) alebo členom Európskej únie, fúziou vznikne celosvetovo konkurencieschopná skupina ... v službách európskeho odvetvia," uviedla skupina LSE.
O súhlas s plánovaným spojením žiada svojich akcionárov tiež Deutsche Börse. Ide o korešpondenčné hlasovanie, ktoré sa končí 12. júla.
LSE za posledných zhruba 16 rokov usiluje o spojenie s Deutsche Börse už tretíkrát. Akcie LSE od víťazstva brexitu klesli o viac ako sedem percent, stále sa však pohybujú zhruba deväť percent nad záverečnou hodnotou zo dňa pred oznámením zámeru fúzie.