Air Berlin informáciu nekomentoval a k plánom spoločnosti flyNiki prevádzkovať pravidelné linky do viacerých európskych miest sa zatiaľ nechcelo vyjadriť ani bratislavské letisko.
"V tejto chvíli nebudeme nič komentovať. Počkajte si na tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční na budúci týždeň," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Letiska Bratislava Veronika Ševčíková. Podľa agentúry APA sa má tlačová konferencia uskutočniť 4. decembra.
Nízkonákladový prepravca flyNiki nedávno rozhodol o zrušení letov z Viedne do Moskvy, Kodane a Frankfurtu. Vďaka tomu má spoločnosť k dispozícii lietadlá, ktoré môže využiť na lety z Bratislavy, tvrdí portál Austrian Aviation Net.
Slovenský web PlaneCrazy.sk informuje, že aerolínie by mali začať z Bratislavy lietať od 1. apríla lietadlom Embraer 190, lietať by sa malo 11-krát týždenne.
Zakladateľ spoločnosti Niki Lauda v minulosti viackrát pohrozil, že pre daň z leteniek, ktorú zaviedlo Rakúsko v roku 2011, presunie lety na Slovensko. N. Lauda neskôr spoločnosť predal nemeckému konkurentovi Air Berlin.
Z Bratislavy je počas súčasného zimného letového poriadku, od 26. októbra 2014 do 29. marca 2015, možné letieť na pravidelných linkách do štrnástich miest v deviatich krajinách, vrátane spojenia do Košíc. Štyri letecké spoločnosti (írsky Ryanair, České aerolínie, ruský UTair Aviation a flydubai zo Spojených arabských emirátov) plánujú prevádzkovať týždenne 61 letov, najviac Ryanair, a to 46 letov do desiatich destinácií v piatich štátoch. Flydubai začne z Bratislavy pravidelne lietať do Dubaja od 6. decembra.
Ryanair nedávno informoval, že otvorí svoju prvú základňu na Slovensku na bratislavskom letisku v marci 2015. Na základni budú mať spočiatku dve lietadlá a na šestnástich pravidelných linkách z hlavného mesta SR, z toho jednej novej do Madridu, plánuje prepraviť takmer 1 mil. cestujúcich ročne.
Neskôr by spoločnosť chcela mať v Bratislave bázované ďalšie dve lietadlá a počet destinácií by sa mal rozšíriť o desať až pätnásť. Počet pasažierov Ryanairu na linkách z Bratislavy by sa tak mohol zdvojnásobiť na 2 milióny ročne do piatich rokov.