Podľa zistení LinkedInu pociťujú v Spojených štátoch vyhorenie štyria z desiatich zamestnancov. Rovnaký problém trápi až 50 percent respondentov pracujúcich na pozícii projektového manažéra, ktorá je jednou z najvyhľadávanejších profesií v krajine.
Projektoví manažéri sú zodpovední za plánovanie, organizáciu a riadenie projektov. Ich primárnym cieľom je uistiť sa, že budú dokončené včas a v medziach vytýčeného rozpočtu. Tieto projekty sa môžu rozsahom líšiť a zahŕňať výstavbu novej budovy či realizáciu marketingovej kampane. Projektoví manažéri musia často dozerať na niekoľko vecí naraz, dodržiavať niekedy priam šibeničné termíny a takisto zastávať úlohu akýchsi „mediátorov“ medzi zamestnancami a klientmi.
Kandi Wiensová z Pennsylvánskej univerzity mala možnosť vyspovedať mnohých projektových manažérov, ktorí mali často pocit, že od zamestnávateľa nedostávajú dostatočnú podporu či uznanie, aké by zodpovedali neustále sa meniacim požiadavkám na výkon práce. „Táto nerovnováha je hlavným faktorom zvyšujúcim riziko vyhorenia,“ dodala.
Ďalšie oblasti s vyššou mierou vyhorenia zamestnancov sú zdravotníctvo, školstvo a sociálne služby. Ide o veľmi stresujúce povolania, ktoré sú náročné na psychiku. „Keď musíte riešiť ťažké a citlivé situácie, z ktorých niektoré môžu mať vážny vplyv na duševnú pohodu dieťaťa alebo pacienta, môže to človeka veľmi rýchlo vyčerpať,“ vysvetlila Wiensová.
Najmenšiu mieru vyhorenia, stresu a únavy pociťujú podľa prieskumu zamestnanci pracujúci v oblasti produktového manažmentu, poradenských služieb, nehnuteľností a rozvoja podnikania