J. Zuma v televíznom prejave pripustil, že "existuje mnoho otázok, ktoré mohli byť riešené inak", a vo svojom mene aj v mene vlády sa za to ospravedlnil. Podľa DPA sú však mnohí Juhoafričania sklamaní, pretože očakávali, že J. Zuma oznámi svoju rezignáciu. 

Prejav prezidenta zaznel deň po tom, čo najvyšší súd rozhodol, že J. Zuma nevrátením peňazí použitých na prestavbu svojho domu porušil ústavu. Súd zároveň požiadal ministerstvo financií, aby stanovilo výšku Zumovho dlhu voči štátu. 

Podnet na prešetrenie tejto záležitosti podali dve opozičné strany - Bojovníci za ekonomickú slobodu (EFF) a Demokratická aliancia (DA). Zatiaľ čo EFF vyzýva prezidenta, aby odstúpil, DA presadzuje začatie jeho trestného stíhania.

Prezident je kritizovaný taktiež kvôli svojej nepríliš šťastnej ekonomickej politike. Od jeho nástupu do úradu v roku 2009 štátny dlh Juhoafrickej republiky prudko vzrástol, hodnota štátnej meny klesá a nezamestnanosť sa podľa oficiálnych údajov pohybuje na úrovni približne 25 percent.