V podvečerných hodinách vyšiel z budovy policajnej inšpekcie Michal Zubčák v sprievode svojho právneho zástupcu. S médiami nekomunikoval, jeho právny zástupca Eugen Cimmermann nepovedal, či bol M. Zubčák obvinený. Krátko potom bol prepustený aj Milan Mihálik, ktorý taktiež na otázky novinárov neodpovedal.

V budove inšpekčnej služby v bratislavskom Ružinove sa večer naďalej nachádzal P. Vorobjov. Toho zadržala polícia vo štvrtok ráno pre podozrenie z lustrovania novinárov vrátane neskôr zavraždeného Jána Kuciaka.

Aktualizované 27.9.: Spravodajská stránka televízie Markíza TVnoviny.sk informoval, že P. Vorobjova prepustili v piatok po vyše 24 hodinách po zadržaní.

„Pri odchode sa pred novinármi odmietol vyjadriť na akúkoľvek otázku od novinárov, vrátane tej, či dal lustrovať novinárov. Iba potvrdil, že ho z ničoho neobvinili,“ priblížil portál.

Podľa bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara mal P. Vorobjov zmeniť výpoveď a potvrdiť tak Gašparovo stanovisko, že nedal na lustrácie novinárov pokyn. Tie sa podľa neho mali týkať kauzy Filipa Rybaniča.

Poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár (SaS) vtedy podal trestné oznámenie s odôvodnením, že T. Gašpar alebo P. Vorobjov pravdepodobne pri výpovediach zavádzali o lustrovaní novinárov. Tvrdí, že v T. Gašparovej výpovedi nesedia dátumy, pretože vyšetrovanie kauzy Rybanič sa skončilo skôr, ako došlo k lustráciám.