Len málokedy voliči zmenia svoj názor krátko po referende. Skúsenosti od Kanady cez Škótsko, Nórsko až po Švajčiarsko ukazujú, že názory sa skôr prikláňajú k výsledku referenda ako proti nemu. Zdá sa však, že brexit je výnimkou. Odkedy sa ľudia v júni 2016 vyjadrili za odchod z Európskej únie, väčšinový názor sa zmenil a mnohí Briti najmä v posledných dvoch rokoch dospeli k záveru, že toto rozhodnutie bolo nesprávne.
Príkladom je mesto Richmond v grófstve Severný Yorkshire, ktoré hlasovalo v pomere 57 k 43 percentám za brexit. Jeden zo zástancov brexitu, ktorých oslovil The Economist, hovorí, že stále podporuje odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie, ale prekáža mu, že nebol uskutočnený správne a že imigrácia vzrástla napriek opakovaným prísľubom vládnucich konzervatívcov, že sa zníži. Miestna barmanka hovorí, že inštinktívne hlasovala za brexit, ale ak by sa referendum opakovalo, snažila by sa hlbšie pochopiť, čo to v skutočnosti bude znamenať.
Bývalý starosta Richmondu Stuart Parsons má viacero priateľov, ktorí názor zmenili. Sú to najmä drobní farmári, ktorí sa cítia zradení konzervatívcami a teraz sa trápia nad budúcimi stratenými verejnými dotáciami. Z výskumu iniciatívy Spojené kráľovstvo v meniacej sa Európe (UKICE) vyplýva, že väčšina voličov svoj názor od roku 2016 v skutočnosti nezmenila: 16 až 20 percent, ktorí hlasovali za odchod, si to rozmyslelo a vymenili si pozície so šiestimi percentami, ktorí hlasovali za zotrvanie.
Starší voliči v drvivej väčšine uprednostňovali odchod z EÚ a mladší boli ostro proti tejto myšlienke. Nerozhodnutí a tí, ktorí v roku 2016 nehlasovali, majú teraz tendenciu vystupovať proti brexitu. Pre dezilúziu je množstvo vysvetlení. Vedúci výskumník verejnej mienky John Curtice, ktorý spolupracuje s UKICE, poukazuje najmä na pochmúrne vyhliadky ekonomiky od roku 2016, ktorá je podľa neho dôležitejšia ako problémy v dôsledku imigrácie.
Konzervatívci pod vedením Rishiho Sunaka, ktorý je zhodou okolností poslancom za Richmond a je horlivým zástancom brexitu, sú v mysliach voličov spájaní s rozhodnutím odísť. Naproti tomu tí, ktorí boli proti brexitu v roku 2016, si myslia, že sa oprávnene obávajú jeho ekonomického dopadu; mnohí, ktorí boli vtedy konzervatívci, sú teraz labouristi.