„Poslanci boli vyzvaní, aby najneskôr do 11. marca odovzdali pracovňu poslanca na Západnej terase, prípadne užívaný ubytovací priestor v zariadení na Kohútovej ulici a taktiež v zariadení na Námestí Alexandra Dubčeka vrátane kľúčov,“ informoval agentúru SITA parlamentný Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou.

V roku 2016 bývalo v ubytovni na Kohútovej ulici 33 poslancov. Z toho dve podpredsedníčky NR SR – Erika Jurinová a Jana Laššáková. V ubytovacom zariadení na Námestí A. Dubčeka bolo ubytovaných 52 zákonodarcov.

Volebné miestosti budú otvorené v sobotu od 7:00 do 22:00. O priazeň približne 4,4 milióna voličov bojovalo v predvolebnej kampani 23 politických subjektov. (Spresnená veta, v piatok 4. marca o 12:05).

Od štvrtka rána platí moratórium, je zakázané zverejňovať informácie v prospech a neprospech jednotlivých kandidátov. Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán sa na poslednom februárovom rokovaní zaoberala i vedením kampane na internete.

Až do skončenia hlasovania by sa podľa predsedu komisie, ústavného právnika Eduarda Báránya nemali objavovať na komerčných webstránkach politické propagačné materiály, ako sú rôzne bannery kandidátov a strán. „Nikto nechce, aby strany sťahovali zo svojich webových sídiel nejaké materiály pred moratóriom, ale nemalo by sa stať, že si chcete pozrieť počasie a dozviete sa program politickej strany alebo sa vám objaví fotografia lídra niektorej strany,“ objasnil E. Bárány. 

V deň parlamentných volieb organizuje občianska iniciatíva Zastavme hazard v šiestich mestách Slovenska - Ružomberku, Bratislave, Galante, Nitre, Levoči a Prešove petície proti hazardným hrám a hracím automatom. Podľa slovenskej legislatívy je petícia počas volieb možná, na petičných hárkoch však nesmú byť uvedené mená kandidátov uchádzajúcich sa o hlasy voličov vo voľbách do parlamentu, kandidáti nesmú zbierať podpisy pod petíciu.

Organizátori nesmú oslovovať voličov pri vstupe do volebnej miestnosti, teda pred hlasovaním, ale mali by oslovovať iba odchádzajúcich voličov. Odporúča sa, aby organizátori petície zbierali podpisy pred budovami, kde sa hlasuje, a nie vo vnútri, aby nenarúšali priebeh volieb. Rovnaké pravidlá platia aj pre zisťovanie informácií pre prieskumy typu exit poll, v ktorých anketári oslovujú voličov, ktorí práve vyšli z volebnej miestnosti.