Sú medzi nimi dvaja podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Na snímke podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) pred rokovaním 24. schôdze  vlády SR v Bratislave 10. júna 2020. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Podľa Remišovej si Pellegrini pletie úlohy orgánov činných v trestnom konaní

Oznámili to na spoločnej stredajšej tlačovej konferencii. Pellegrini verí, že toto číslo nie je konečné a že do septembra sa im podarí zaregistrovať novú politickú stranu.

„Chceme byť hlasom sociálnej demokracie na Slovensku,“ zdôraznil P. Pellegrini s tým, že nový projekt má stáť na pilieroch ochrany sociálne slabších, má niesť silný humanitný odkaz i protifašistickú tradíciu. Predstavovať má podľa jeho slov spojenie profesionality, skúsenosti, odhodlania a energie.

Priblížil, že v najbližšom čase začnú procesy na registráciu politického subjektu. Má to byť strana „s transparentným otvoreným financovaním bez pokútnych oligarchov v pozadí“. Dodal, že dvere do nového projektu sú naďalej otvorené.

„Ponúkame skúsenosť, odbornosť, aby sme mohli pracovať pre ľudí, aby sme ich mohli zastupovať vo vrcholnej politike. Verím, že vytvoríme takú politickú silu, ktorá bude príťažlivá pre ľudí, ktorá bude presadzovať ich potreby,“ povedal J. Ferenčák a vyzval kolegov starostov a primátorov, aby sa rovnako k projektu pridali.

Pellegrini nedávno oznámil, že končí v strane Smer-SD, vzdáva sa funkcie jej podpredsedu a značku Smer-SD podľa vlastných slov necháva „otcovi zakladateľovi“, predsedovi Robertovi Ficovi. Tvrdí, že oficiálnu ponuku od Fica na post predsedu nedostal. Nevylúčil založenie novej strany, nechce prevziať už existujúci subjekt. Naďalej chce ísť cestou sociálnej demokracie.

Deklaroval, že po zaregistrovaní strany vytvoria aj transparentný účet. Odmieta, že by dostal ponuky či stretnutia s oligarchami. Nechce, aby sa s projektom spájali podozrenia z prepojení na oligarchov, aby to neublížilo sociálnej demokracii. Zopakoval, že majetky a prostriedky Smeru-SD prenechávajú jeho vedeniu. Na začiatok vidí cestu vo financovaní prostredníctvom ich vlastných príspevkov, keďže ako poslanci majú relatívne slušné platy. Dodal, že nepotrebujú ani masívnu kampaň, pretože ich už ľudia poznajú.

Na otázky o vzniku klubu či poste podpredsedu parlamentu Pellegrini odpovedal, že sa tým budú zaoberať v septembri po vzniku strany a ustálení počtu jej poslancov. Tvrdí, že nebudú robiť preteky, aby získali 19 poslancov a stali sa najsilnejším opozičným zoskupením v parlamente. Dodal, že vníma aj odkazy, že im plénum nemusí vznik klubu odsúhlasiť.

„Ponúkame skúsenosť, odbornosť, aby sme mohli pracovať pre ľudí, aby sme ich mohli zastupovať vo vrcholnej politike. Verím, že vytvoríme takú politickú silu, ktorá bude príťažlivá pre ľudí, ktorá bude presadzovať ich potreby,“ povedal J. Ferenčák a vyzval kolegov starostov a primátorov, aby sa rovnako k projektu pridali.

E. Tomáš na otázku, prečo sa rozhodol opustiť Smer-SD, odpovedal, že v strane necítili úprimnú snahu o zmenu. Dodal, že všetci chápu legitímny postoj Fica, ktorý chce stranu ako zakladateľ viesť naďalej. Rovnako by mal podľa neho Fico chápať ich legitímny postoj a odchod do nového projektu.

P. Pellegrini nedávno oznámil, že končí v strane Smer-SD, vzdáva sa funkcie jej podpredsedu a značku Smer-SD podľa vlastných slov necháva „otcovi zakladateľovi“, predsedovi Robertovi Ficovi. Tvrdí, že oficiálnu ponuku od Fica na post predsedu nedostal. Nevylúčil založenie novej strany, nechce prevziať už existujúci subjekt. Naďalej chce ísť cestou sociálnej demokracie.