V požiadavkach, ktoré usporiadatelia zverejnili v piatok na Facebooku, žiadajú okrem „dôkladného a nezávisleho vyšetrenia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej“ aj spoluúčasť medzinárodných vyšetrovateľov a novú vládu. V tej by podľa nich nemali byť osoby, pri ktorých existujú podozrenia z korupcie a na organizovaný zločin.

„Dnes je zrejmé, že premiér Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák nereprezentujú hodnoty, za ktoré sa v piatok postavili tisíce ľudí na Slovensku a vo svete. Z tohto dôvodu pokračujeme v občianskych zhromaždeniach,“ napísali na facebookovej udalosti k ďalšiemu pochodu.

Demonštrácia sa uskutoční 9. marca v Bratislave a ďalších mestách na Slovensku. Ďalšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe. Udalosť sa na Facebooku zjavila približne na poludnie, o 13:30 už účasť prisľúbilo viac ako 1,6-tisíc ľudí. Ďalších 2,1-tisíc ľudí o ňu vyjadrilo záujem.

Aktualizácia 0:00 O udalosť hneď v prvý deň jej vzniku vyjadrilo záujem 14-tisíc ľudí. Vyše 7,1-tisíc ľudí so svojou účasťou ráta jednoznačne.

Smútočný pochod za zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú sa v piatok konal vo viac ako dvadsiatich miestach na Slovensku a viacerých európskych i svetových mestách.

Podľa bývalého šéfa spravodajstva RTVS Lukáša Dika sa pochodu v Bratislave zúčastnilo 26-tisíc ľudí, ak na jednom štvorcovom metri stáli dvaja ľudia. Odvolával sa na nástroj portálu Mapchecking.com. Vyššia účasť na jednej demonštrácii na Slovensku nebola od Nežnej revolúcie.

Na pódiu rečnili najmä poprední slovenskí novinári. Martin M. Šimečka v záverečnom prejave povedal, že „hoci nepoznáme meno vraha, poznáme meno páchateľa. Je ním korupcia.“ Ako prvý na pódiu otvorene vyslovil nedôveru vláde Roberta Fica, ktorý dlhodobo novinárov atakoval.