Stále viac mileniálov sa môže spoľahnúť na peniaze od rodičov. Boomeri odovzdávajú bohatstvo skôr, než cez dedičné konanie, často formou mesačných alebo ročných finančných darov alebo platením školného pre vnúčatá. Sophia Bera Daigleová, zakladateľka spoločnosti Gen Y Planning, zaoberajúcej sa finančným plánovaním pre mileniálov hovorí, že jeden z jej klientov, lekár, dostáva od rodičov posledných pár rokov dar vo výške 10-tisíc dolárov ročne.
Nedávno klientovi rodičia oznámili, že túto sumu zvýšia na 60-tisíc dolárov ročne na nasledujúcich desať rokov, ale potom vraj už nič nedostane. „'Radšej by sme vám a vašim dvom súrodencom dali peniaze teraz, keď máte doma deti a potrebujete platiť za vysokú školu a všetky tieto veci, ale potom nečakajte žiadne dedičstvo,'“ povedali rodičia klientovi podľa S. B. Daigleovej.
Business Insider informuje, že sa práve začína najväčší prevod bohatstva v histórii, keď starší boomeri odovzdávajú deťom aktíva v hodnote biliónov dolárov. „Boomeri dostávali dedičstvo, keď ich 93-ročná mama zomierala a oni mali 65 rokov, no to nebolo až tak užitočné,“ povedala S. B. Daigleovová s tým, že už boli finančne zabezpečení.
Mileniáli majú viac dlhov a nižšiu čistú hodnotu majetku ako ich rodičia v rovnakom veku. Prezident spoločnosti Drucker Wealth Gideon Drucker povedal, že tiež vidí viac starších ľudí, ktorí proaktívne odovzdávajú bohatstvo. Pracuje s klientmi vo veku 30 a 40 rokov, zatiaľ čo jeho otec, ktorý vedie ich seniorskú divíziu, má na starosti rodičov týchto klientov. „Ak je vaším zámerom odovzdať tieto peniaze ako dedičstvo, pravdepodobne chcete, aby boli využité čo najlepšie na čo najdlhší čas, čo prináša najväčší pokoj pre všetkých zúčastnených,“ povedal.
Maximálna suma, ktorá môže byť v USA každoročne darovaná bez dane, je 18-tisíc dolárov pre jednotlivca alebo 36-tisíc dolárov pre pár.