Nemecký letecký gigant Lufthansa vykázal za 2. štvrťrok 2020 stratu.  A neočakáva, že sa dopyt po leteckej doprave vráti na úroveň pred krízou pred rokom 2024. Lufthansa, ktorej patria aj Austrian Airlines a Swiss Airlines, dnes oznámila, že za tri mesiace do konca júna dosiahla prevádzkovú stratu 1,7 miliardy eur, zatiaľ čo pred rokom mala prevádzkový zisk 754 miliónov eur. To bol najhorší kvartálny výsledok v 67-ročnej histórii spoločnosti.

Nemecký vlajkový dopravca prepravil v období apríl - jún približne 1,7 milióna cestujúcich, o 96 percent menej ako v rovnakom období minulého roka. Tržby v dôsledku toho klesli o 80 percent na 1,9 miliardy eur. Lufthansa aj v druhej polovici roka predpovedá prevádzkovú stratu.

WA 6 Ženeva - Lietadlá leteckej spoločnosti easyJet sú zaparkované na letiku vo švajčiarskom meste Ženeva v pondelok 30. marca 2020. Letecká spoločnosť easyJet v dôsledku pandémie nového koronavírusu pozastavila všetky lety. Letecký prepravca sa zároveň s odbormi dohodol na platenom voľne pre všetkých členov posádok a vyzval ich, aby šli pomáhať do nemocníc, informovali o tom v pondelok 30. marca televízie BBC a CNN. FOTO TASR/AP

A large number of easyJet aircrafts are parked on the tarmac of t
Neprehliadnite

Tržby EasyJet v treťom kvartáli padli o 99,6 percenta

Skupina, ktorá dostala vládnu pomoc v hodnote 9 miliárd eur, minulý mesiac uviedla, že zníži 20 percent vedúcich pozícií a zruší 1- tisíc miest v administratíve v snahe splatiť túto pomoc a dostať sa z červených čísiel. Skupina plánuje znížiť svoju flotilu o minimálne 100 lietadiel.

Spoločnosť, ktorá ku koncu júna zamestnávala 129 400 ľudí, uviedla, že prepúšťanie v Nemecku už nemôže vylúčiť vzhľadom na vývoj na trhu. Lufthansa sa snažila využívať vládny program podpory pracovných miest, tzv. kurzarbeit, a skrátila pracovný čas svojim zamestnancom. Vo štvrtok však vyhlásila, že už to „nie je v Nemecku reálne".