Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v prvej reakcii uviedol, že rezolúcia bude mať vážne dopady na turecko-nemecké vzťahy. Premiér B. Yildirim tiež vyjadril názor, že „chybné rozhodnutie“ nemeckého parlamentu má na svedomí „rasistická arménska lobby“.
O výraznom zhoršení vzťahov hovoril aj hovorca tureckej vládnucej Strany spravodlivosti a rozvoja (AKP) Yasin Aktay. Strana podľa agentúry Reuters plánuje predložiť v tureckom parlamente deklaráciu odsudzujúcu rezolúciu Spolkového snemu.
Svoju reakciu na Twitteri umiestnil aj šéf turecké diplomacie Mevlüt Çavuşoglu. „Spôsob, akým uzavrieť temné stránky vo vlastnej histórii, nie je v tom, že sa pošpiní história iných krajín nezodpovedným a nepodloženým rozhodnutím parlamentu,“ napísal.
Arménsko rezolúciu vrelo uvítalo. Arménsky minister zahraničných vecí Edvard Nalbandjan uviedol, že Nemecko „významne prispelo nielen k medzinárodnému uznaniu a zavrhnutiu arménskej genocídy, ale tiež k univerzálnemu boju za prevenciu genocídy a zločinov proti ľudskosti“.