George Appling spoznal svojho terajšieho manžela Briana, keď mal 28 rokov. Deti si nechali náhradnou matkou vynosiť až o jedenásť rokov neskôr. „Chcel som mať najprv finančnú istotu a až potom na seba prevziať záväzky, ktoré si výchova dieťaťa vyžaduje,“ prezradil multimilionár, ktorý prevádzkuje stredoveký zábavný park, letný tábor a píše knihy.

Applingove deti vedia, že im neplánuje nechať veľké dedičstvo. „Nechcem im nechať peniaze, pretože verím, že je zlé z nich urobiť boháčov,“ vysvetlil. Podľa neho ľudia nemajú žiadne ambície, ak sa k peniazom dostanú príliš ľahko.

Generačné bohatstvo je v jeho očiach takisto veľmi nebezpečným konceptom. V mnohých kultúrach existuje príslovie, že jedna generácia majetok buduje, druhá spravuje a tretia ho ničí. Podľa Applinga možno na príkladoch z histórie vidieť, že prenechanie obrovského bohatstva nasledujúcim generáciám býva skôr na škodu.

Multimilionár deťom zaplatí iba vysokoškolské štúdium, zálohu na prvý dom a prvé auto. Jedinou podmienkou je, aby to s ich cenou nepreháňali a uprednostnili praktickosť pred luxusom. „Založil som aj trustový fond, ktorý zafinancuje vysokoškolské štúdium a zálohu na dom i auto ďalším generáciám tejto rodiny. Okrem toho budú mať možnosť nechať si z neho vyplatiť pôžičku na začatie biznisu,“ dodal Appling. Na získanie peňažnej injekcie budú musieť jeho ďalší potomkovia predložiť podnikateľský plán, ktorý posúdi nezávislá tretia strana. Každý z nich má nárok iba na jednu pôžičku, pokiaľ ju najprv celú nesplatí.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotka
Neprehliadnite

Ako deti naučiť vážiť si peniaze? Rodičia si môžu pomôcť štyrmi jednoduchými stratégiami