Ak by sa voľby do Národnej rady konali v novembri, vyhral by ich opozičný Hlas-SD so ziskom 19,2 percenta. Nasledoval by Smer-SD (15 percent) a SaS (11,5 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Televíziu Markíza, ktorý sa konal od 16. do 23. novembra na vzorke 1 005 respondentov.

Štvrté v poradí by skončilo vládne hnutie OĽANO (7,9 percenta). Za ním nasleduje mimoparlamentné Progresívne Slovensko (7,7 percenta) a hnutie Republika (6,8 percenta). Do parlamentu by sa dostali aj Sme rodina a KDH (zhodne po 6,1 percenta).

Irena Bihariová, Andrej Danko
Neprehliadnite

Aká vláda, taká pandémia, skonštatovala šéfka progresívcov. Líder národniarov hovorí o anarchii

Pred bránami NR SR by ostali ĽSNS (4,8 percenta), Aliancia (4,4 percenta), SNS (3,6 percenta), Za ľudí a Dobrá voľba (zhodne po 2,1 percenta) a strana Spolu (1 percento).

Na snímke vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová a vpravo zhrnutie návrhu opatrení do 1. fázy reformy daní, odvodov a sociálnych dávok počas tlačovej konferencie strany Za ľudí na tému Daňová reforma a Podporné opatrenia na zvýšenie zaočkovanosti obyvateľstva 25. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Matovičova reforma si získala podporu Remišovej Za ľudí, s realizáciou nechcú čakať

Najviac kresiel v parlamente by tak obsadil Hlas-SD, mal by ich 36. Smer-SD by mal 28 poslaneckých miest a SaS 22. OĽANO by získalo 15 mandátov, PS 14, Republika 13, Sme rodina a KDH po 11.

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas tlačovej konferencie na tému: Posilňujeme kyberbezpečnosť verejnej správy. Nový systém Achilles, 25. októbra 2021 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Remišová: Koalícia Fico-Pellegrini-Kollár by nebola lepšou alternatívou