Mnoho mileniálov je v súčasnosti frustrovaných z nesplnených atribútov amerického sna, akými sú vlastníctvo domu, stabilná práca a dostupné životné náklady. V priebehu nasledujúcich dvadsiatich rokov by však mali zdediť majetok v hodnote približne 90 biliónov dolárov a stať sa najbohatšou generáciou v histórii. To však platí iba pre tých, ktorí pochádzajú z bohatých rodín, čo môže ešte viac prehĺbiť majetkovú nerovnosť, uvádza CNN.
Očakáva sa, že odteraz do roku 2044 bude v Spojených štátoch prebiehať „odovzdávanie žezla“ mileniálom, uvádza sa v správe The Wealth Report od globálnej poradenskej spoločnosti v oblasti nehnuteľností Knight Frank.
V konečnom dôsledku je tento presun bohatstva výsledkom hromadenia majetku predchádzajúcich generácií. Prinesie to „seizmické“ zmeny v tom, ako sa využíva bohatstvo, uviedol vo vyhlásení Liam Bailey, globálny vedúci výskumu v Knight Frank.
Výskum takisto ukázal, že bohatí mladí ľudia menej často vnímajú majetok alebo nehnuteľnosti ako spôsob budovania bohatstva v budúcnosti. „Prostredie nízkych úrokových sadzieb a rast cien nehnuteľností za posledných 15 rokov sa pravdepodobne v nasledujúcich 15 rokoch nezopakujú,“ uviedol riaditeľ firmy Cazenove Capital Mike Pickett. Existujú podľa neho dôkazy, že nasledujúca generácia si bude môcť pohodlnejšie prenajať dom či auto, alebo žiť viac na splátky ako predchádzajúce generácie.
„Myslím si, že sa rozrástla aj rozmanitosť príležitostí na vytváranie bohatstva – napríklad existujú YouTuberi s majetkom v hodnote desiatok miliónov. Vytváranie bohatstva je na vzostupe,“ myslí si M. Pickett.
Správa zároveň odhalila, že v minulom roku zbohatlo viac ľudí. Počet jednotlivcov s ultravysokým čistým majetkom nad 30 miliónov dolárov vzrástol vlani v porovnaní s rokom 2022 o 4,3 percenta na 626 619 ľudí na celom svete.
Malé a stredné podniky v Nemecku čelia problému s nevyriešeným nástupníctvom
Záujemcov o prevzatie existujúcich firiem je príliš málo a počet podnikateľov, ktorí sa chcú stiahnuť z pracovného života, rýchlo rastie