Spoločnosť Meta súhlasila, že Donaldovi Trumpovi zaplatí 25 miliónov dolárov za urovnanie žaloby, ktorú voči nej podal, keď mu po útoku na Kapitol zo 6. januára 2021 pozastavila účty na svojich sociálnych sieťach.

Hovorca Mety Andy Stone priblížil, že 22 miliónov poputuje do fondu pre budúcu Trumpovu prezidentskú knižnicu, zatiaľ čo zvyšok je určený na súdne trovy. Urovnanie sporu zároveň nevyžaduje, aby spoločnosť priznala pochybenie.

Meta je už druhou veľkou korporáciou, ktorá súhlasila so zaplatením za mimosúdne urovnanie žaloby Trumpa od jeho víťazstva v prezidentských voľbách. Tou prvou bola televízna stanica ABC News, ktorá za ukončenie sporu so staronovým šéfom Bieleho domu zaplatí 15 miliónov dolárov.

Trump bol donedávna kritikom Mety, ktorú obviňoval, že je voči nemu zaujatá. Šéf spoločnosti Mark Zuckerberg sa ale snaží prezidentovi od jeho znovuzvolenia zavďačiť a spory s ním zmierniť. Meta dokonca na Trumpovu inauguráciu venovala milión dolárov a Zuckerberg sa jej osobne zúčastnil.

Ďalšie dôležité správy

Paris,,France,-,May,24,,2018,:,Facebook,Ceo,Mark
Neprehliadnite

Zuckerberg vyzval Trumpa, aby chránil americké technologické firmy