Svoj plán musela obhajovať po tom, ako z jej vlády odstúpili minister pre brexit David Davis a minister zahraničia Boris Johnson. Britské médiá o ňom písali, že má zálusk na post T. Mayovej, no najmä bol ústredným hlasom kampane za vystúpenie z Európskej únie. Premiérka teraz pre odchody ministrov môže čeliť výzvam na odstúpenie.
„To, čo navrhujeme, je pre Európsku úniu výzvou. Vyžaduje si to, aby sa opäť zamysleli, aby získali nadhľad nad postojmi, ktoré doteraz zaujali a súhlasili s novou a férovou rovnováhou medzi právami a záväzkami,“ povedala premiérka.
Vo svojej oficiálnej reakcii sa T. Mayová poďakovala D. Davisovi i Borisovi Johnsonovi za ich prácu. a poďakovala sa mu za jeho prácu. Evidentne jej však prekážalo, v akých súvislostiach o pozícii jej vlády k brexitu hovorili na verejnosti. Vyjadrila totiž nesúhlas s exministrovou „charakteristikou politiky, ktorú sme v piatok dohodli vo vláde“.
D. Davisovi sa plán brexitu zdal príliš mäkký a považoval ho za odklon od skutočného vystúpenia z Európskej únie. Myslí si, že je „menej a menej pravdepodobné,“ že Spojené kráľovstvo opustí colnú úniu a jednotný trh EÚ.
Takisto nie je presvedčený, že prístup kabinetu k rokovaniam o brexite „nebude len viesť k ďalším požiadavkám na ústupky“ z Bruselu. „Všeobecné smerovanie politiky nám v najlepšom prípade ponechá slabú rokovaciu pozíciu, a možno aj neodvratnú,“ napísal D. Davis.