Pred senátom vypovedá po ukončení výsluchu M. Kočnera Alena Zsuzsová Rovnako ako on, aj Alena Zs. hodnotí vo svojej spontánnej výpovedi jednotlivých svedkov vypočutých na hlavnom pojednávaní, na čo ju upozornila aj predsedníčka senátu Ružena Sabová.
Vo svojom vyjadrení na margo Threemy Mariana K. splnomocnenec Lipšic pripomenul, že M. Kočner a Alena Zsuzsová sa opakovane a detailne vyjadrovali ku každej jednej správe, ktorú si poslali. Spochybňovanie svedka Petra Tótha Lipšic prisudzuje aj tomu, že sa senát, ktorý na ŠTS pojednával kauzu falšovania televíznych zmeniek, oprel v rozsudku najmä o jeho výpoveď. To isté platí o Threeme, ktorú aj senát Emila Klemaniča citoval v odôvodnení svojho rozsudku v kauze zmenky.
Kočner sa bráni na súde: Sledovanie novinárov vykonával Tóth z vlastnej iniciatívy
D. Lipšic poukázal na fakt, že Tótha najskôr v piatok označil M. Kočner za jemu blízkeho človeka, keď komentoval vyjadrenia veštkyne. Tá ho mala varovať, že ho niekto jemu blízky zradil, neskôr si zaradil túto veštbu práve k P. Tóthovi. Neskôr Marian K. na súde uviedol, že mu P. Tóth nikdy nebol blízky človek ani dôverník. Lipšic tiež na margo toho pripomenul, že P. Tóthovi M. Kočner zveril svoj osobný mobilný telefón plný inkriminujúcich informácií.
Pred výpoveďou M. Kočner predložil jeho obhajca Marek Para súdu nový dôkaz v podobe operatívnej správy Národnej kriminálnej agentúry. Podľa M. Paru zo správy vyplýva, že polícia týždne po podaní obžaloby na jeseň 2019 vyšetrovala ďalej vraždu novinára a jej alternatívne verzie. Na brífingu to D. Lipšic poprel, zo správy to podľa neho vôbec nevyplýva. „Tá zmienka, ktorá sa týka jedného z vykonávateľov vraždy, tam je, ale vôbec nie v súvislosti s objednávkou vraždy alebo s niečím, čo súvisí s dnes prejednávanou vecou,“ vysvetlil D. Lipšic. Správu ešte na súde nečítali, verejnosť ani novinári tak nepoznajú jej znenie.