„Pôjdeme ruka v ruke, bok po boku, zoradení v jednom šíku s cieľom vytrhnúť Slovensko z pazúrov zlodejov a zabezpečiť lepší život bežným ľuďom,“ povedal novinárom I. Matovič.

Obyčajní ľudia a NOVA podľa oboch lídrov budú spolupracovať aj po voľbách v roku 2016 a pôsobiť v spoločnom poslaneckom klube. Matovič vysvetlil, že ľudia si volia politikov preto, aby spoločne ťahali za jeden povraz a lepší život ľudí. Zatiaľ čo ľavica je zjednotená, pravica je podľa predsedu OĽaNO rozbitá na franforce a mnoho ľudí nemá nádej, že ich hlas niečo zmení.

„Alternatíva, ktorá dnes vzniká, má veľký potenciál. Ide o predvolebnú koalíciu, ktorá nie je závislá ani na oligarchoch, ani na finančných skupinách,“ povedal D. Lipšic.

Krok obyčajných ľudí si predseda hnutia NOVA váži aj preto, lebo strana Igora Matoviča sa teraz môže stať terčom útokov oligarchov a finančných skupín. D. Lipšic upozornil, že medzi ľuďmi existuje dopyt po alternatíve Smeru, ktorá bude uveriteľná, dôveryhodná a silná. Spoločný postup strán si subjekty overili na prieskumoch, v júni nameral Focus dvojkoalícii preferencie 11,1 percenta. Obe strany spoločný postup vo voľbách odsúhlasili na vnútrostraníckych fórach.

Dvojkoalícia je dnes podľa I. Matoviča výsledkom možného, do budúcna sa neuzatvára pred spoluprácou s ďalšími stranami a môže sa rozšíriť. „Každá koalícia musí byť pre voličov uveriteľná,“ komentoval D. Lipšic možnú spoluprácu so stranou SaS.

O volebnom lídrovi a kandidátke zatiaľ dvojkoalícia neuvažovala. V septembri chce predstaviť program, obísť s ním Slovensko a predstaviť uveriteľnú alternatívu. „Chceme zmeniť túto krajinu,“ zhodli sa I. Matovič a D.  Lipšic s tým, že chcú zabojovať za slušnosť na Slovensku, aby z neho každý rok nemuseli odchádzať desaťtisíce ľudí.

I. Matovič potvrdil, že D. Lipšica nebude pred voľbami posielať na detektor lži. V spise Gorila sa D. Lipšic opisuje ako človek, s ktorým sa nedá dohodnúť a nedajú sa s ním robiť kšefty, podľa I. Matoviča to je vizitkou slušného a čestného človeka.

Vo voľbách do Národnej rady SR koalície zložené z dvoch alebo troch politických strán musia získať viac ako sedem percent z celkového počtu odovzdaných platných hlasov.