Praha sa v rebríčku umiestnila na treťom mieste, o pomyselný bronz sa delí so Štokholmom. V hlavných mestách Česka a Švédska je s kultúrnymi inštitúciami spokojných 90 percent opýtaných.

Bratislava sa umiestnila až na konci druhej desiatky, spokojných s kultúrnymi možnosťami v meste je 76 percent obyvateľov. Oproti roku 2012 je to zlepšenie o tri percentá.

Eurostat v prieskume neporovnával len metropoly, ale 83 európskych miest, a to aj v krajinách mimo Európskej únie. Do hodnotenia je tak zaradené aj Švajčiarsko, Nórsko, Island a Turecko.

Bratislava dopadla v regióne najhoršie. Predbehli ju aj Košice, v ktorých je s kultúrou spokojných 84 percent obyvateľov rovnako ako v českej Ostrave. S 82 percentami skončila pred Bratislavou aj Budapešť, kultúra v Krakove uspokojuje až 92 percent jeho obyvateľov a vo Varšave 84 percent ľudí.

Metropola Rakúska dosiahla prvenstvo už v roku 2012. Tento rok je s kultúrnym vyžitím v meste spokojných 97 percent opýtaných Viedenčanov. Druhé skončilo za Viedňou hlavné mesto Fínska Helsinki, kde je s kultúrnou ponukou spokojných 94 percent obyvateľov.

Valletta je naproti tomu jedinou metropolou EÚ, kde je s kultúrnou ponukou spokojná menej ako polovica respondentov.

Prieskum porovnával 83 európskych miest a to aj v krajinách mimo Európskej únie. Do hodnotenia je tak zaradené aj Švajčiarsko, Nórsko, Island a Turecko.