Marian Kočner sa k svojej výpovedi vyjadril po tom, ako prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan navrhol vylúčiť verejnosť pri čítaní správy banky o bezpečnostnej schránke Mariana Kočner. Obžalovaný reagoval, že nemá problém s tým, aby verejnosť správu banky počula, s odkazom, že sa k nej bude vyjadrovať aj vo svojej výpovedi.
Zo správy Tatra banky vyplýva, že Marian K. mal bezpečnostnú schránku v pobočke na Gorkého ulici v Bratislave a navštívil ju aj deň po vražde novinára. Marian K. tvrdí, že išiel do schránky po kópiu znaleckého posudku ku kauze zmeniek TV Markíza.
Pokračuje súd v kauze vraždy Jána Kuciaka, senát pripustil nové dôkazy
Splnomocnenec poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic toto zdôvodnenie odmieta. Pripomenul, že komunikácia z aplikácie Threema hovorí, že sa Marian K. vtedy stretol s obžalovanou Alenou Zsuzsovú, aby jej odovzdal peniaze za vraždu novinára. „Toto je kľúčový kamienok do mozaiky, že následne malo prísť podľa našej mienky k vybratiu peňazí,“ doplnil D. Lipšic.
Prokuratúra predložila aj fotky M. Kočnera v banke z 27. februára 2018, teda deň po tom, ako sa verejnosť dozvedela o vražde Kuciaka. Obžalobná verzia tvrdí, že išlo o dodatočné peniaze za vraždu, ktoré si podľa Zoltána Andruskóa vypýtali vykonávatelia.
Alena Zs. sa v stredu vyjadrovala k vykonávaniu vecných dôkazov zaistených pri prehliadke jej domu.
Ozrejmila, že jej polícia zhabala osem telefónov, avšak v spise je evidovaných iba šesť. „Zmizol jeden telefón, jeho údaje boli zneužité a vložené do iného telefónu,“ tvrdí. Podľa obžalovanej bola komunikácia zo zmiznutého telefónu vložená z dôvodu, že telefón na ňu nebol písaný.
Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó., Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.