„Threema nie je autentická,“ uviedol na mnoho otázok okolo komunikácie cez aplikáciu obžalovaný Marian Kočner odmieta, že by Tóthovi poslal adresu Kuciaka vo Veľkej Mači, rovnako ako odmieta, že by písal Tóthovi v deň vraždy novinára o „pozastavení činnosti tímu“.
Sledovacie komando mal podľa slov M. Kočnera organizovať samotný Tóth, ktorý mal novinárov nenávidieť oveľa viac ako on, a mal tak robiť z vlastnej iniciatívy. „Poskytol som Tóthovi na získavanie informácií z prostredia novinárov dokopy asi 10.000 alebo 12.000 eur od augusta do konca roka 2017,“ ozrejmil obžalovaný. Materiály zo sledovania novinárov, ktoré sa našli na USB kľúči, M. Kočner nikdy nevidel, pretože podľa vlastných slov nevlastní počítač a nikdy ho nevlastnil.
Kočner vypovedá na súde: Žiadnu vraždu som si neobjednal, nemám s tým vôbec nič spoločné
Za Tóthov projekt považuje M. Kočner aj tzv. „Lipšicovo stádo“ z roku, keď anonym na internete zverejnil komunikáciu viacerých slovenských novinárov. M. Kočner ju vtedy prezentoval sám na tlačovej konferencii.
K telefonátu, v ktorom M. Kočner Kuciakovi povedal, že sa mu bude špeciálne venovať, uviedol M. Kočner, že to povedal v afekte. „Venovaním sa“ vraj myslel, že bude analyzovať na svojom portáli Na pranieri jeho články.
V. Turan sa pýtal M. Kočnera aj na komunikáciu s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom, v ktorej si mal M. Kočner od Bödöra pýtať lustrácie. „Pán Bödör pre mňa nerobil nikdy nič,“ reagoval M. Kočner, podľa ktorého boli s Bödörom známi.
Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.