Senát nakrátko prerušil pojednávanie a išiel sa poradiť. Dôvodom bolo, že Ivan Gašparovič tesne pred 10:00 zaslal súdu podanie, v ktorom namietal, že nie je účastníkom konania. Súčasne žiadal o odročenie pojednávania.
Senát napokon rozhodol, že Ivan Gašparovič nie je účastníkom konania a nevyhovuje jeho žiadosti o odročenie pojednávania. L. Orosz doložil, že Ústavný súd zašle Gašparovičovi zápis z pojednávania vrátane výsluchu svedkov a potom sa môže vyjadriť.
Pre námietky zaujatosti voči 12 ústavným sudcom, tak zo strany Ivana Gašparoviča, ako aj Jozefa Čentéša, nemohol súd o veci rozhodnúť už skôr. Patovú situáciu odblokoval až novozvolený prezident Andrej Kiska, ktorý stiahol všetky námietky voči sudcom ústavného súdu, ktoré podal jeho predchodca.
Jozefa Čentéša 17. júna 2011 zvolili poslanci za generálneho prokuratúra. Hlasovalo za neho 79 z 89 prítomných poslancov. Bývalý prezident Ivan Gašparovič bol najprv nečinný, neskôr odmietol J. Čentéša vymenovať do funkcie.
Slovensko nemalo generálneho prokurátora až do 18. júna 2013, keď bol Jaromír Čižnár zvolený v parlamente za kandidáta na vymenovanie do funkcie generálneho prokurátora. V tajnej voľbe za neho hlasovalo 82 prítomných poslancov parlamentu - všetci zo strany Smer-SD. Opozícia sa na hlasovaní nezúčastnila. Vtedajší prezident I. Gašparovič vymenoval J. Čižnára za generálneho prokurátora 17. júla 2013. Opozícia vtedy prezidentovi vyčítala, že s vymenovaním nepočkal do rozhodnutie Ústavného súdu.