Dopravca má aj ďalšie objednávky na komerčné charterové lety a na jeseň chce otvoriť aj sieť pravidelných liniek z Frankfurtu cez Bratislavu do Dubaja a Hongkongu. Web spoločnosti uvádza aj pravdepodobne budúcu linku do Šanghaja a Bombaja. Nepôjde však len o náklad, ktorý prichádza alebo odchádza zo Slovenska, lebo toľko slovenských zásielok nie je, má ísť o cargo z a do celej Európy. Nemecký portál airliners.de tvrdí, že podľa informácií z vnútra spoločnosti, v ďalších rokoch by sa mohlo lietať aj do USA.

Air Cargo Global prevádzkuje zatiaľ jeden veľkokapacitný Boeing 747-400 s medzikontinentálnym doletom, lízovaný z Islandu. Na 39 paletách môže odviezť až 107 ton nákladu a je doteraz najväčším dopravným lietadlom v slovenskom leteckom registri. Vyrobené bolo v roku 1991 pre taiwanskú spoločnosť China Airlines a v roku 2008 bolo prestavané na nákladnú verziu. Až do vlaňajška lietalo pre nemeckú spoločnosť Air Cargo Germany, ktorá však kvôli insolventnosti zanikla. V polovici septembra ACG avizuje prílet ďalšieho B-747, ktorý lietal v Japonsku.

Jumbo Jet lieta pod slovenskou vlajkou

Spoločnosť má všetky potrebné slovenské prevádzkové povolenia podľa legislatívy Európskej únie. Tie hovoria aj to, že každá letecká spoločnosť, zaregistrovaná v krajinách Únie, musí mať väčšinový domáci kapitál. Ten priniesol do aerolínií bratislavský podnikateľ a právnik profesor Igor Bondarenko, ktorý v leteckom biznise pracuje už tri desaťročia a v novej leteckej spoločnosti je výkonným riaditeľom.

Druhým spoluvlastníkom a mužom na čele firmy je Moskovčan Andrey Goryashko, s tridsaťročnými skúsenosťami v letectve. Zakladal a viedol aj spoločnosť Aeroflot Cargo a v Nemecku bol viceprezidentom pre strategický rozvoj v spoločnosti Air Cargo Germany. Obaja vložili do ACG spolu pol milióna eur.

Tím slovenskej nákladnej spoločnosti je medzinárodný. Časť topmanažmentu, Nemci aj Rusi, prišla z Air Cargo Germany, letový riaditeľ Olaf Schumacher bol donedávna kapitánom na B-747 v islandskej spoločnosti Air Atlanta Icelandic a riaditeľom pre kvalitu a bezpečnosť je Pavol Šimo, ktorý pôsobil postupne vo viacerých slovenských leteckých spoločnostiach.