V júli zbankrotovalo 840 občanov Slovenska. V prechádzajúcom mesiaci ich bolo iba o jedného menej, v medziročnom porovnaní ide o nárast o 17 percent.

Ako ďalej vyplýva z analýz spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau, od roku 2006, kedy na Slovensku začal platiť inštitút osobného bankrotu, ich do konca júla vyhlásili 73 274.

„Z dlžníkov, ktorí zbankrotovali v júli, 71 predstavovali ľudia bez domova, respektíve s trvalým pobytom zapísaným na obecných, miestnych alebo mestských úradoch alebo na virtuálnych adresách. Ich podiel na celkovom počte predstavuje 8,45 percenta," uviedla hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.

V júli zbankrotovalo aj 18 manželských párov, deväť príbuzenských väzieb, dve osemdesiatničky a dokonca aj žena narodená v roku 1939.

V minulom mesiaci bolo vyhlásených 833 konkurzov a sedem dlžníkov sa rozhodlo pre oddlženie formou splátkového kalendára.

Z celkového množstva osobných bankrotov bolo 91 percent vyhlásených na majetok nepodnikateľov, 513 pripadalo na mužov a 327 na ženy. Najväčšou skupinou bankrotujúcich dlžníkov boli medzi mužmi tridsiatnici s podielom 30 percent a medzi ženami štyridsiatničky s podielom 28 percent.

Najviac osobných bankrotov bolo vyhlásených v Prešovskom a najmenej v Bratislavskom kraji.

Ďalšie dôležité správy

Fitch Ratings v Londýne
Neprehliadnite

Tretina spoločností v USA je v riziku bankrotu, finančný stres firiem stúpa aj v Európe