Povedal tiež, že poprední producenti ropy dosiahli významné úspechy v oblasti spolupráce a spoločnej snahy zabrániť nerovnováhe medzi ponukou a dopytom na svetovom trhu s ropou.

M. Barkindo dodal, že by privítal väčšiu angažovanosť Spojených štátoch pri riešení problémov ropného priemyslu.

Podľa saudskej ropnej spoločnosti Saudi Aramco musí globálny ropný a plynárenský priemysel v najbližších 25 rokoch investovať viac ako 20 biliónov USD (17,69 bilióna eur), aby dokázal uspokojiť očakávaný rast dopytu po rope a vykompenzoval prirodzený pokles ťažby z doterajších zdrojov.

Z hľadiska dlhodobých projektov, ktoré sú základom globálneho hospodárstva, situácia v ropnom priemysel stále nie je povzbudzujúca. Preto by Barkindo privítal, keby sa Spojené štáty pripojili k ostatným veľkým producentom v globálnom dialógu o energetike a otázkach ovplyvňujúcich toto odvetvie.

OPEC a ďalší veľkí producenti ropy, na čele s Ruskom, sa dohodli na spoločnom obmedzení ťažby s cieľom obnoviť rovnováhu na svetovom trhu s ropou a podporiť rast jej cien. Podľa A. Barkinda dosiahli producenti významný pokrok pri zabezpečení toho, aby na trhu nedošlo k obnoveniu nerovnováhy.