S prezidentom sa zhodli na tom, že Slovensko potrebuje obnoviť dôveru vo vládu a dnes je táto úloha na strane politikov.
A. Kiska sa im poďakoval, že pochody boli najväčšie od roku 1989, no napriek tomu boli slušné a kultivované.
Predstavitelia Za slušné Slovensko podľa Juraja Šeligu hovorili s hlavou štátu o svojich hlavných dvoch požiadavkách, ktoré sa nemenia – prvou je vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a vyšetrenie všetkých káuz, na ktorých Ján Kuciak pracoval a druhou je nová dôveryhodná vláda.
Prezidenta tiež informovali, že komunikujú s organizátormi zhromaždení mimo Bratislavy. „Rovnako sme zvýraznili to, že nezabúdame na to, že bola zavraždená Martina, že bol zavraždený Ján a rovnako nezabúdame na to, že boli publikované zistenia, prepojenia na vládnu stranu Smer a podozrenie z korupcie a prepojenia na mafiu,“ povedal J. Šeliga.
Podľa iniciatívy „nemôže Smer kontrolovať ministerstvo vnútra, ten človek musí byť absolútny nestraník a musí poskytnúť takú záruku, ktorej verejnosť uverí, že to ministerstvo bude riadené nestranne, zodpovedne a že to vyšetrovanie bude dotiahnuté do úspešného konca“, povedal J. Šeliga.
Iniciatíva so svojimi aktivitami neplánuje skončiť, hoci netvrdí, že bude každý týždeň organizovať zhromaždenia. Vníma aj niektoré požiadavky ako vypísanie referenda o predčasných voľbách alebo generálny štrajk, no ako doplnil J. Šeliga, zatiaľ veria, „že politici obnovia dôveru vo vládu“.
Zhormaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať tretí týždeň po sebe. Ďalšie zhromaždenie „Postavme sa za slušné Slovensko“ avizujú organizátori na bratislavskom Námestí SNP tento piatok o 17:00. Zhromaždenia sú pripravené aj v ďalších mestách a tie ohlásia čoskoro.