Americký dolár mierne oslabuje voči euru. Investori čakajú na nové ekonomické údaje, vďaka ktorým by si mohli urobiť lepšiu predstavu ohľadom budúceho vývoja úrokových sadzieb v Spojených štátoch.
Jednotná európska mena si voči doláru pripisovala necelé dve desatiny percenta a pohybovala sa v tesnej blízkosti 1,0852 dolára.
Americké ministerstvo práce zverejní údaje o marcovom vývoji inflácie v Spojených štátoch. Vo februári medziročný rast spotrebiteľských cien v USA prekvapivo zrýchlil na 3,2 percenta z januárového tempa 3,1 percenta.
Správa o prekvapivo priaznivom vývoji trhu práce v USA prinútila finančné trhy znížiť stávky na to, že americká centrálna banka v júni začne znižovanie úrokových sadzieb.
Predvlani v marci Fed spustil zvyšovanie úrokov s cieľom zabezpečiť pokles inflácie. Jeho základná sadzba odvtedy stúpla o viac ako päť percentuálnych bodov. Naposledy Fed úroky zvýšil vlani v júli.
Základná sadzba sa odvtedy nachádza v pásme 5,25 až 5,50 percenta, čo je najvyššia úroveň za 22 rokov.
Investori teraz čakajú aj na zasadnutie Európskej centrálnej banky. Predpokladá sa, že ECB opäť ponechá svoju základnú úrokovú sadzbu bez zmeny na 4,5 percenta.