Preto vyzýva, aby sa policajti nebáli „tvrdo odmietať akékoľvek vplývanie na vyšetrovací proces“. Podľa vlastných slov sa T. Drucker zamýšľa nad zavedením anonymného systému nahlasovania a prešetrovania podobných udalostí.
Chce sa stretnúť s organizátormi protestov
„Nechcem vytvárať oportunizmus v silových zložkách, aby kto s kým súťažil o nejaký vplyv. Je veľmi dôležitá stabilita v Policajnom zbore,“ zdôraznil.
Po novom by sa malo zmeniť vedenie Policajného zboru, kedy by k samotnej výmene funkcionárov mohlo prísť, nevedel konkretizovať.
Vyjadril sa tiež k Programovému vyhláseniu vlády, v ktorom zostali texty o slovenskom predsedníctve či poklese nezamestnanosti pod úroveň 10 percent. „Myslím si že by to tam nemalo byť obsiahnuté, ide skôr o formálne záležitosti,“ uviedol T. Drucker.
Minister zároveň vyjadril vôľu stretnúť sa spolu s premiérom Petrom Pellegrinim s organizátormi protestov „Za slušné Slovensko“. „Hľadáme čo najskorší termín, pravdepodobne to bude v pondelok,“ povedal.
Hlavy nechce stínať bez dôkazov
Stretnutie má tiež naplánované s aktuálnym prezidentom Policajného zboru Tiborom Gašparom. „Určite sa sním chcem stretnúť v čo najkratšom čase, už som s ním krátko hovoril,“ povedal T. Drucker.
Pod vplyvom tlaku, a teda bez dôkazov a argumentov, vraj nechce „stínať hlavy“. „Ale rozumiem, nie som hluchý ani slepý, aká je atmosféra,“ zdôraznil.
Za kľúčovú momentálne T. Drucker považuje prípravu legislatívy o výbere a voľbe nového prezidenta Policajného zboru. „Verím, že v priebehu niekoľkých mesiacov dôjde k novému výberu policajného prezidenta,“ dodal.
T. Drucker by si mal ešte vo štvrtok oficiálne prebrať ministerstvo. S exministrom Robertom Kaliňákom o fungovaní rezortu krátko debatoval. Ako však uviedol, sám sa musí oboznámiť so všetkými procesmi osobne.