Americký dolár pokračuje v posilňovaní a uprostred týždňa sa dostal na 10-mesačné maximum.
Euro a britská libra naopak klesli na svoje 6-mesačné minimá. Japonský jen je opäť hlboko v pásme, v ktorom investori počítajú s intervenciou centrálnej banky. Dianie na trhoch aktuálne určujú vyhliadky na to, že úrokové sadzby v USA zostanú vyššie dlhší čas.
Dlhopisy USA sa po nedávnom rozsiahlom výpredaji síce stabilizovali, ale ich výnosy zostávajú blízko 16-ročných maxím.
Spoločná európska mena v stredu popoludní strácala okolo 0,3 percenta a obchodovala sa po 1,0534 dolára, čo bolo najmenej od 15. marca. Euro sa v treťom kvartáli voči doláru zatiaľ oslabilo o viac než tri percentá.
Britská libra v stredu klesla o 0,2 percenta na 1,2134 dolára, čo bolo najmenej od 17. marca, pričom od začiatku prebiehajúceho štvrťroka sa voči doláru oslabila už o viac ako štyri percentá.
Dolárový index, ktorý meria kurz meny USA voči košu iných hlavných mien, sa dostal na 10-mesačné maximum 106,49 bodu.
„Teraz je jasné, že trhy počítajú s vyššími dlhodobými výnosmi v USA počas dlhšieho obdobia. To je teraz hlavným faktorom, ktorý podporuje dolár," uviedol hlavný devízový stratég banky Nordea Dane Cekov. „Už dávno sme nevideli 10-ročné výnosy na 4,5 percenta.“
Výnosy 10-ročných amerických dlhopisov v stredu klesli na 4,507 percenta po tom, ako sa v utorok dostali na 16-ročné maximum 4,566 percenta. Výnosy 2-ročných dlhopisov v stredu klesli o dva bázické body na 5,052 percenta.