Americký dolár v piatok mierne oslaboval, podľa analytikov to čiastočne súvisí s tým, ako investori na konci mesiaca predávajú a nakupujú meny, aby dorovnali ich požadované pomery vo svojich portfóliách. Inak by však dolár mohol vykázať tretí rastový mesiac po sebe, predovšetkým vďaka novým priaznivým štatistikám z americkej ekonomiky. Dolárový index, ktorý vyjadruje hodnotu dolára voči košu šiestich hlavných svetových mien, strácal okolo 17:15 SELČ 0,1 percenta na 106,48 bodu, za celý týždeň má k dobru 0,3 percenta.
Spotrebiteľské výdavky v Spojených štátoch sa v septembri zvýšili viac, ako sa očakávalo. Zvýšená zostala aj mesačná inflácia. Americká ekonomika rástla v treťom štvrťroku podľa štvrtkových údajov najrýchlejším tempom za takmer dva roky.
Euro si v rovnakom čase voči doláru pripisovalo 0,2 percenta na 1,0586 USD. Menový výbor Európskej centrálnej banky vo štvrtok podľa očakávania nechal základnú úrokovú sadzbu bez zmeny na 4,5 percenta. Prerušil tak najdlhšie sériu zvyšovania úrokových sadzieb vo svojej 25-ročnej histórii.
Ruský rubeľ nezaznamenal trvalý zisk po tom, ako ruská centrálna banka v piatok prekvapivo výrazne zdvihla základnú úrokovú sadzbu. Bolo to štvrté zvýšenie v rade. „Súčasné inflačné tlaky sa výrazne zvýšili a sú vyššie, ako ruská centrálna banka očakávala," uviedla centrálna banka vo svojom oznámení. Cieľom bolo podľa ekonómov pravdepodobne tiež podporiť kurz slabnúceho rubľa. Ruská mena po oznámení spočiatku posilnila voči euru aj doláru. O svoje zisky však rýchlo prišla.