Slovensko podľa A. Babloyana patrí medzi štáty, v ktorých národná rada, okrem uznania a odsúdenia arménskej genocídy, prijala zákon zavádzajúci trestnoprávnu zodpovednosť pre tých, ktorí popierajú genocídy.
Obaja predsedovia si pietnym aktom kladenia vencov k Pamätníku obetiam arménskej genocídy pripomenuli obete tohto masakru. V popoludňajších hodinách si uctia obete Slovenského národného povstania pri pamätníku Múzea Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.
„V rámci debát sme sa tiež venovali potrebe mierového riešenia otázky Náhorného Karabachu, pod záštitou spolupredsedov Minskej skupiny OBSE,“ uviedol A. Babloyan s tým, že neobišli ani Dohodu o komplexnom a rozšírenom partnerstve medzi EÚ a Arménskom, podpísanú 24. novembra 2017.
Tá otvára novú etapu vo vzťahoch medzi Arménskom a Európskou úniou. „Dohoda je založená na spoločnej oddanosti demokracii, právnemu štátu a ľudským právam,“ pripomenul.
Od Slovenska tiež očakáva, že podporí liberalizáciu vízového režimu schengenského priestoru pre občanov Arménska.
A. Babloyan zablahoželal Slovensku, ktoré tento rok oslavuje sté výročie prvej Československej republiky. „Prajem Slovensku blahobyt a šťastie. Je symbolické, že v tomto roku je aj sté výročie prvej Arménskej republiky. Náš národ, časť ktorého v počte 1,5 milióna bola zmasakrovaná pri genocíde v roku 1915, len o tri roky v sebe našiel silu pre obnovenie svojej štátnosti, ktorá po stáročia bola zničená,“ povedal.