Zatiaľ čo republikánski kongresmani sa v diskusii snažili presvedčiť verejnosť o pochybeniach Clintonovej, podľa demokratov išlo o čisto účelovú akciu s cieľom poškodiť jej prezidentskú kampaň, uviedla agentúra AP.
„Cieľom tohto výboru je dostať vás pred súd,“ povedal počas rokovania Clintonovej demokratický člen výboru Adam Smith. Republikánsky predseda výboru Trey Gowdy reagoval slovami, že snaha o vyšetrenie faktov o Benghází nemá s prezidentskou kandidatúrou nič spoločné a o žiadny súd vraj nejde.
Niektorí jeho stranícki kolegovia obvinili niekdajší šéfku diplomacie, že po útoku miatla verejnosť a že reakcia jej úradu nebola dostatočná.
H. Clintonová podľa AP na všetky otázky odpovedala s pokojným výrazom a nedošlo k emotívnym výmenám názorov a zvyšovaniu hlasu ako pri prvom vyšetrovaní krátko po útoku.
H. Clintonová opäť obhajovala svoje vtedajšie kroky a snažila sa celú záležitosť ukončiť. Republikáni už v Kongrese otvorili vyšetrovanie po niekoľkýkrát a odmietajú dať bokom udalosť, ktorá by mohla pravdepodobnú finalistku prezidentského súboja v očiach verejnosti poškodiť.
Pri útoku radikálov v Benghází 11. septembra 2012 zomreli štyria Američania vrátane veľvyslanca Chrisa Stevensa. H. Clintonová bola ministerkou zahraničia v rokoch 2009 až 2013.
„Je mi ľúto, že to neladí s vašou verziou. Ja môžem len konštatovať fakty,“ ukončila H. Clintonová jednu z mnohých výmen názorov, bez toho aby sa výboru podarilo presvedčivo doložiť nejaké jej pochybenia.
Útok v Benghází je okrem aféry s používaním súkromného e-mailu v úrade ministerky hlavnou náplňou republikánskej kritiky namierenej voči H. Clintonovej. Kým ešte pred niekoľkými týždňami jej popularita u voličov v súvislosti s mediálne široko akcentovanou e-mailovou aférou klesala, po prvej demokratickej telviznej debate nabrala opačný smer.
Na istote H. Clintonovej v stredu pridalo tiež vyhlásenie viceprezidenta Joe Bidena, že sa nebude uchádzať o Biely dom.