Stretol sa s ním kvôli medializovaným informáciám, že slovenskí vyšetrovatelia mali na otázky Nemecka reagovať „vlažne“ a dokonca niektoré úkony odmietnuť.

Podľa R. Čižnára nie je pravda, že by Nemci požiadali o výsluch šéfa protokolu ministerstva vnútra Radovana Čuláka. Ale nemecká strana už dostala zo Slovenska informáciu, že bol účastníkom rokovaní na Bôriku vlani v júli. Práve táto oficiálna návšteva vietnamského ministra vnútra s exministrom Robertom Kaliňákom vo vládnom zariadení predchádzala požičaniu vládneho špeciálu do Moskvy, ktorým mal odletieť aj unesený vietnamský občan.

Čižnárov námestník Peter Šufliarsky spresnil, že prvé oficiálne dožiadanie z Nemecka prišlo vlani v septembri, Slovensko na to odpovedalo v januári, respektíve vo februári tohto roku. Celkovo prebehli doteraz tri dožiadania.

J. Čižnár tiež opísal, že na otázku pre nemeckého kolegu, aby sa vyjadril k informáciám o oficiálnej správe, ktorou má disponovať jeden nemecký denník a podľa ktorej sa slovenské orgány priamo mali podieľať na únose, ten odpovedal, že „nemá vedomosť, že by taká správa existovala. Nepoprel ju, ale že nemá vedomosť o takej správe.“

Vyšetrovanie prípadu na Slovensku sa začalo len tento mesiac, orgány odvtedy zbavili mlčanlivosti už 44 ľudí. „Prebiehajú výsluchy, poprosím o trpezlivosť, ja verím, že sa to podarí, ale nebude to za týždeň,“ opísal aktuálne úkony J. Čižnár.

Dodal tiež, že nemá dôvod prehodnotiť fakt, že tunajšie orgány sa vyšetrovaním celého únosu ako aj prípadnej spoluúčasti začali venovať až po vyše roku od samotnej udalosti.