D. Beneš konštatoval, že jeho firma by mohla mať záujem o určité aktíva firmy Vattenfall v Nemecku, alebo o iné aktíva v Poľsku a osobitne o aktíva Slovenských elektrární, ktorých majoritným vlastníkom je talianska spoločnosť Enel. Tá však svoj podiel v elektrárňach nepredáva.

"Najväčším zlyhaním v histórii ČEZ-u bolo to, že sme nekúpili Slovenské elektrárne," povedal Beneš pre Bloomberg. "Firma ČEZ by bola dnes v úplne inej pozícii. Takže ak tento majetok bude na predaj, radi o tom začneme rokovať," uviedol.

Hovorkyňa Enelu však pre Bloomberg uviedla, že aktíva na Slovensku nie sú na predaj. D. Beneš ďalej povedal, že ČEZ neplánuje kupovať nijaké výrobné aktíva na svojom domácom trhu. 

Firma ČEZ zrušila tender na rozšírenie jadrovej elektrárne Temelín začiatkom apríla vzhľadom na nízke veľkoobchodné ceny elektriny a odmietnutie vlády poskytnúť cenové garancie. V posledných rokoch spoločnosť ČEZ pri akvizíciách v zahraničí utrpela sériu neúspechov, hlavne na Balkáne.

Firma ČEZ pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov.