Správa zahŕňa okrem Českej republiky aj Bulharsko, Chorvátsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko a Švédsko.
Česká republika podľa správy spĺňa tri z piatich kritérií. Tieto tri kritériá sa týkajú cenovej stability, verejných financií a dlhodobých úrokových sadzieb. Legislatíva v Českej republike však nie je celkom v súlade s požiadavkami na prijatie eura a krajina nespĺňa ani kritérium týkajúce sa menového kurzu.
Podmienky pre cenovú stabilitu spĺňajú všetky krajiny zahrnuté v správe s výnimkou Švédska. V plnení podmienok pre verejné financie je jediným hriešnikom Chorvátsko, ktoré stále čelí konaniu kvôli nadmernému rozpočtovému deficitu.
Pravidlá pre dlhodobé úrokové sadzby spĺňajú všetky sledované krajiny. Žiadna z nich naopak nespĺňa kritérium pre menový kurz, pretože ani jedna nie je súčasťou mechanizmu výmenných kurzov ERM-2. V tom musí krajina pred prijatím eura stráviť najmenej dva roky. Vo väčšine krajín nie je v súlade s pravidlami ani legislatíva, výnimkou je podľa EK iba Chorvátsko.
Jednotnú európsku menu už zaviedlo 19 z 28 členských krajín EÚ. Mimo eurozónu stoja okrem krajín zahrnutých v konvergenčnej správe aj Veľká Británia a Dánsko. Tieto dve krajiny si na začiatku vyjednali výnimku, takže sa k eurozóne pripojiť nemusia.
Česká republika zatiaľ nestanovila žiadny termín na prijatie eura, podobne sú na tom aj ďalšie krajiny zahrnuté v konvergenčnej správe. Švédi dokonca členstvo v eurozóne odmietli v referende, ktoré sa konalo v roku 2003.