Doktori v Spojenom kráľovstve by sa mali pacientov pýtať nielen na to, či holdujú fajčeniu a alkoholu, ale aj hraniu hazardných hier. Podľa agentúry Bloomberg to vyplynulo z nového usmernenia Národného inštitútu pre starostlivosť o zdravie (NICE).

Inštitút uviedol, že u ľudí, ktorí na prehliadky prichádzajú s depresiou, úzkosťou alebo myšlienkami na samovraždu v súvislosti so závislosťou, existuje vyššie riziko škodlivého vplyvu hazardných hier. Doktori by sa mali s pacientmi porozprávať o nástrojoch na blokovanie hazardných softvérov či obmedzovanie hrania.

„Škodlivé hazardné hranie spôsobuje obrovské utrpenie všetkým, ktorí s ním majú skúsenosť,“ povedal profesor Jonathan Benger, hlavný lekár v NICE a dočasný riaditeľ centra pre usmernenia. Cieľom inštitútu je zaistiť včasnú identifikáciu ľudí, ktorí potrebujú pomoc alebo sú v ohrození, a následne im poskytnúť vhodnú pomoc.

Podľa agentúry Public Health England má problém s hraním hazardných hier približne 300-tisíc dospelých Angličanov. Herný priemysel vo Veľkej Británii každý rok zarobí približne 14 miliárd libier (16,1 miliardy eur), čo je viac, než vypláca formou výhier.

Ďalšie dôležité správy

A dozen of demonstrators gather at Wall Street in NYC
Neprehliadnite

Generácia degenerátov. Na mobile hrajú poker, stávkujú na športy a hazardujú s akciami