Všeobecne sa očakáva, že parlament v nasledujúcich dvoch týždňoch ratifikuje plán britského premiéra Borisa Johnsona na odchod krajiny z Európskej únie, čo Británii vydláždi cestu k opusteniu tohto bloku 31. januára.
Londýn sa ešte musí dopracovať k podmienkam svojich budúcich obchodných vzťahov s Bruselom, ale B. Johnson a jeho tím sú odhodlaní posunúť sa k ďalším veciam.
Slovo „brexit“ bude používané čo najstriedmejšie, uviedol anonymný zdroj. „Po 31. januári toto slovo z mojich úst už nezačujete,“ zdôraznil.
B. Johnson po víťaznej volebnej kampani, počas ktorej len minimálne hovoril o niečom inom než o „brexite“, sa vo svojom vianočnom príhovore tomuto výrazu vyhol, hoci sa predmetné slovo opäť objavilo v jeho novoročnej reči.
Noviny The Sunday Times počas víkendu informovali, že pracovná skupina poverená rokovaním o budúcich vzťahoch Británie s Európskou úniou sa takisto bude vyhýbať slovu „brexit“ a bude vystupovať jednoducho ako „Pracovná skupina Európa“.
Výraz „brexit“ bol v roku 2016 vyhlásený slovníkovým vydavateľstvom Collins za slovo roka; jeho používanie v čase referenda o členstve Británie v EÚ narástlo o viac než 3 400 percent. Zmienené vydavateľstvo označilo výraz „brexit“ za „nepochybne najdôležitejší príspevok politiky do anglického jazyka od škandálu Watergate“, ktorý priniesol používanie prípony -gate pre aféry rozličného druhu.