Spoločnosť Cambridge Analytica vo vyhlásení obvinenia z podplácania či provokácií odmietla. „Bežne robíme rozhovory s možnými klientmi, aby sme odhalili akékoľvek neetické a nelegálne zámery,“ povedal hovorca firmy. Spoločnosť tiež trvá na tom, že nepoužíva žiadne nepravdivé materiály.
A. Nix na záznamoch vytvorených skrytou kamerou povedal, že ich materská spoločnosť Strategic Communication Laboratories pracovala na viac ako 200 voľbách, vrátane Česka, Nigérie, Indie alebo Argentíny. M. Turnbull k tomu vysvetlil, že ich pracovníci pôsobia skryto a nikým nepozorovaný.
V súvislosti s istou východoeurópskou krajinou hovoril o práve skončenom a veľmi úspešnom projekte. „Nikto ani netušil, že tam boli. Proste sa len nechali unášať. Prišli ako duchovia, urobili prácu a vyparili sa,“ vysvetlil M. Turnbull.
Na zázname z decembra 2017 potom M. Turnbull povedal, že firma vloží dáta do krvného obehu internetu a potom len sleduje, ako sa šíri. „Musí sa to stať tak, aby si nikto nemyslel, že je to propaganda,“ povedal. „Vo chvíli, keď si poviete, že je to propaganda, nasleduje otázka, kto to vypustil. Takže musíme byť veľmi rafinovaní,“ dodal.
O práci v úzadí hovoril aj A. Nix. „V skutočnosti máme mnoho klientov, ktorí nechcú, aby sa náš vzájomný vzťah dostal na verejnosť,“ uviedol s tým, že spoločnosť je zvyknutá pracovať v tieni a za použitia rozličných nástrojov.
Reportérovi, ktorý sa vydával za možného klienta a ktorý sa zaujímal o spôsob, ako presadiť na Srí Lanke istých kandidátov, A. Nix ponúkol možnosť využitia prostitútok. Povedal, že jednou zo služieb, ktoré môže Cambridge Analytica poskytnúť, je „poslať nejaká dievčatá do kandidátovho domu“. Dodal, že veľmi pekné sú Ukrajinky.
A. Nix k týmto taktikám ďalej vyhlásil, že napríklad výmenou za pozemky poskytnú kandidátovi veľkú sumu peňazí, aby mohol zaplatiť svoju kampaň. „Všetko si nahráme. Nášmu chlapíkovi potom rozmažeme tvár a dáme to na internet,“ dodal.
Kvôli práci spoločnosti Cambridge Analytica čelí kritike spoločnosť Facebook, ktorá prevádzkuje rovnomennú sociálnu sieť, a jej šéf Mark Zuckerberg. Dôvodom je správa, ktorú cez víkend zverejnili noviny The New York Times a The Guardian, že Cambridge Analytica nečestne získala informácie o 50 miliónoch používateľoch Facebooku a využila ich okrem iného pri vývoji softvérových nástrojov pre podporu Trumpovej volebnej kampane v roku 2016.